Ošetřovatelská péče o cévní vstupy

Kurzem získají např. zdravotničtí záchranáři oprávnění k této úzce vymezené činnosti a budou moci samostatně provádět péči o cévní vstupy.

Určení: pro všeobecné sestry, porodní asistentky, zdravotnické záchranáře
Vstupní požadavky: doložit úspěšné ukončení kvalifikačního studia, které opravňuje k získání odborné způsobilosti v oboru všeobecná sestra, nebo porodní asistentka, nebo zdravotnický záchranář

Náplň: Péče o periferní a centrální vstupy, porty. Kurz má teoretickou a praktickou část, vznikl na základě potřeb praxe. Na jednotky intenzivní péče a anesteziologicko-resuscitační oddělení jsou vzhledem k nedostatku zdravotnických pracovníků přijímáni také zdravotničtí záchranáři, kteří nemají dostatek vědomostí a dovedností k ošetřování pacientů s cévním vstupem. I všeobecné sestry a porodní asistentky potřebují získat nové znalosti a dovednosti v péči o cévní vstupy. Zdravotnická zařízení potřebují, aby všichni nelékařští zdravotničtí pracovníci pracující na odděleních intenzivní péče měli kompetence k ošetřování cévních vstupů.
Místo: CV, areál FTN
Termín kurzu: 4.-6. 3. 2024 - kurz je již obsazen
                              10.-12. 2. 2025

Délka studia: celkem 6 dnů, teoretická část 19 hodin ve FTN, dále individuální praktická část 24 hod. ve FTN
Počet kreditních bodů: 24
Cena: 9 000,- Kč (včetně DPH)

Přihláška ke stažení (.doc)

Informace: Mgr. Hana Kramperová, hana.kramperova@ftn.cz, tel.: 603 827 765

 
 
 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.