Odborná činnost

Odborná činnost:

Oddělení dětské neurologie nabízí specializované služby pro území celé České republiky - jeho činnost se soustřeďuje zejména na epileptologii a epileptochirurgii, vývojovou neurologii, neurogenetiku, diagnostiku a léčbu progresivních onemocnění nervového systému a nervosvalových onemocnění. Část lůžkové kapacity oddělení je vyhrazena pro pobyt matek doprovázejících malé pacienty. Ročně je zde hospitalizováno kolem 1500 dětí, průměrná doba pobytu na oddělení činí 6 dní. Pro lůžkovou i ambulantní část pracuje klinický psycholog, dvě rehabilitační pracovnice a speciální pedagog. K oddělení patří dvě EEG laboratoře, které zajišťují standardní, invazivní i videoEEG vyšetření.

Součástí pracoviště je i Subkatedra dětské neurologie IPVZ, která organizuje a koordinuje postgraduální výuku dětských neurologů, předatestační školicí akce a atestační zkoušky v tomto oboru.


Herní terapie:

Na Oddělení dětské neurologie působí herní terapeutka z Centra podpůrné péče Fakultní Thomayerovy nemocnice. Více o herní terapii na dětských odděleních se můžete dočíst ZDE.

 
 
 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.