Oční oddělení


Hledáme sestřičku do super kolektivu Oční ambulance.
Klidně i na zkrácený úvazek.
V případě zájmu pište na kontaktní e-mail:
milan.zavacky@ftn.cz


Činnosti očního oddělení

Komplexní zdravotní péče o nemocné s oftalmologickou problematikou, postgraduální výuka lékařů, školení praktických lékařů, konziliární činnost pro Fakultní Thomayerovu nemocnici a IKEM, mikrochirurgické a plastické operace.


Charakteristika

Zdravotní péče zahrnuje diagnostickou i léčebnou péči o pacienty předního i zadního segmentu oka, oddělení provádí řadu mikrochirurgických zákroků – operace šedého zákalu, zeleného zákalu, plastických operací víček a okolí oka. Od roku 2019 se rychle rozvíjí diagnostika i chirurgie sítnicových patologií, léčba makulárních degenerací a ultrazvuková diagnostika. Oddělení pečuje ve specializovaných poradnách o velké množství pacientů se sítnicovou patologií, s očními komplikacemi diabetu, glaukomem či pacienty s endokrinní orbitopatií. Dětskou oftalmologickou problematikou se zabývá dětská poradna, která řeší refrakční vady, šilhání a neprůchodnosti slzných cest ve spolupráci s ORL.


Struktura oddělení

Oddělení se skládá z ambulantního traktu, lůžkové části a operačních sálů.

Lůžková část je určena pro hospitalizované pacienty po náročných operacích, úrazech, s akutními stavy nebo pro pacienty, u nichž je nezbytná diagnostika a léčba závažných očních onemocnění. Většina operací se provádí ambulantně.

Ambulantní část je rozdělena na všeobecnou ambulanci a na odborné ambulance – vitreoretinální, diabetologická, glaukomová, dětská, endokrinologická. Součástí ambulantního provozu je centrum biologické léčby, které je od r. 2019 aplikačním centrem pro všechny schválené diagnózy (vlhká forma makulární degenerace, diabetický makulární edém, edém v důsledku uzávěru retinální žíly).

Operační sál je zcela oddělený, vybavený moderními operačními mikroskopy, přístroji pro operace předního segmentu oka i pro chirurgii sítnice a sklivce.

S ohledem na kapacitní možnosti očního oddělení je oční ambulance určena pro:

  • Pacienty s doporučením oftalmologa z polikliniky
  • Pacienty objednané do poraden
  • Pooperační kontroly
  • Akutní stavy

Pacientům s běžnými problémy doporučujeme návštěvu očního lékaře v místě bydliště, protože v naší žurnální ambulanci mohou čekat na vyšetření i několik hodin.

primářka:
MUDr. Kateřina Myslík
Manethová, Ph.D., FEBO

katerina.manethova@ftn.cz


vrchní sestra:
Milan Zavacký
tel.: 261 082 568
milan.zavacky@ftn.cz


sekretariát:
Romana Leinweberová
Lucie Vincencová

tel.: 733 670 730, 261 083 124
ocnib1@ftn.cz
romana.leinweberova@ftn.cz
lucie.vincencova@ftn.cz


staniční sestra ambulance:
Zuzana Vondráková
tel.: 704 951 725, 261 082 270
ocnib1@ftn.cz
zuzana.vondrakova@ftn.cz


staniční sestra oddělení:
Adriana Praženicová
adriana.prazenicova@ftn.cz
tel.: 261 082 305


staniční sestra sálu:
Marie Kroupová
tel.: 261 083 556
marie.kroupova@ftn.cz


umístění:
pavilon B1


Mapa a doprava

 
 
 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.