Navigační systém nemocnice

Ve Fakultní Thomayerově nemocnici (FTN) funguje interaktivní navigační systém pro pacienty a návštěvy, který umožňuje snadnější a rychlejší orientaci v areálu nemocnice i například uvnitř budovy (v pavilonu U, porodnice). Jedná se o český systém, který byl vyvinut českou společností a FTN je prvním zdravotnickým zařízením v ČR, kde začal fungovat. Pomocí moderního samoobslužného infokiosku nebo mobilního telefonu dovede člověka nejrychlejší cestou k hledanému cíli, a to i z pohodlí domova. K dispozici má FTN dva infokiosky, a to u hlavního vjezdu do areálu nemocnice a v přístupové hale porodnice (pavilon U).


Jak to funguje?

Intuitivním ovládáním na displeji velkého monitoru si člověk vybere konkrétní pracoviště a způsoby dopravy k němu v režimu chodec, osoba s omezením pohybu či motorista. Na obrazovce se automaticky zobrazí nejrychlejší cesta ke vchodu vybraného pracoviště vč. té bezbariérové, kde se nachází cíl cesty (např. oddělení, klinika či ambulance).

Druhý infokiosek je umístěn v porodnici (pavilon U) a nabízí navíc orientaci přímo uvnitř budovy. Uživatele tak dovede přímo ke dveřím zvolené ordinace a pokud má mobil s wifi připojením, tak si může na místě přes QR čtečku načíst QR kód a vybrat si cíl své cesty přímo ze svého mobilu. Najde si tak cestu po budově s pomocí IQ navigace. Polepy s vyznačeným QR kódem jsou rozmístěny na chodbách porodnice.

Systém funguje i přes mobilní telefon!

Druhým způsobem je využití mobilního telefonu. Pacient nebo návštěva hospitalizovaného může snadno naplánovat svou cestu do FTN již z domova. Stačí k tomu chytrý mobil či počítač a do web vyhledávače zadat odkaz https://ftn.iqnavigace.cz a zvolit cíl své cesty. Trasa se zobrazí v prohlížeči mobilního telefonu nebo počítače bez ohledu na jeho značku nebo operační systém. Není třeba nic instalovat. Člověk si tak zvolí nejvhodnější trasu už rovnou z domova ještě před příchodem do nemocnice.

O jaký systém se jedná?

Jde o unikátní české řešení vytvořené ve spolupráci s českými nemocnicemi. Umožnuje integraci s jejich informačními systémy včetně online objednávání na vyšetření, pacientského informačního systému, vyvolávacího systému a dalších. Cesty a mapy může spravovat sama nemocnice online. Systém se průběžně aktualizuje a upravuje dle aktuálních potřeb nemocnice. Funguje zde i zpětná vazba od návštěvníků areálu či od zaměstnanců, a to např. na aktualizaci informací o pracovištích nemocnice či různé podměty na vylepšení znázorněných map a cest atd.

Vaše FTN


 
 
 
 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.