Klinika revmatologie a rehabilitace 3. LF UK a FTN

Vyšetření a léčba všech zánětlivých, degenerativních i funkčních poruch pohybového systému, včetně nejnovějších léčebných postupů. Možnost konzultace ortopeda, revmatologa, rehabilitačního lékaře, specialisty na funkční diagnostiku pohybového systému. Možnost elektrodiagnostiky a elektrostimulace periferních nervových obrn. Velmi rozsáhlá možnost rehabilitace včetně vodoléčby, elektroléčby, laseroterapie, léčby magnetem, ultrazvukem, individuální TV, cvičení na míčích, rotopedu a dalších přístrojích. Poradenství pro ženy po operaci prsu a specielní postupy na zmenšení otoků končetin. Léčba poruch periferního prokrvení končetin. Speciální metodiky pro pacienty po cévní příhodě.

Hlavní náplní kliniky je péče o pacienty s poruchami pohybového ústrojí: zánětlivými, degenerativními, metabolickými a péče o pacienty se systémovými nemocemi pojiva. Provádíme diagnostickou, léčebnou i rehabilitační péči, rehabilitaci poskytujeme také pacientům po ortopedických a jiných operacích se vztahem k pohybovému systému a pacientům s některými neurologickými onemocněními.


Jiné specializované činnosti:

centrum pro aplikaci biologické léčby při systémových zánětlivých chorobách, osteocentrum (denzitometrická vyšetření skeletu s návazností na osteologickou ambulanci), provádíme také klinické hodnocení léčiv. Specializované ambulance: revmatologická, rehabilitační (mobilizace, manipulace, měkké techniky, manuální medicína, elektroléčba, ultrazvuk, laser, magnetoterapie), osteologická.


Speciální obory rehabilitace:

jednotka pro léčbu otoků, jednotka pro péči o ženy po operaci prsu, stimulace periferních nervů, vasoaktivní jednotka pro poruchy prokrvení končetin). Pracujeme jako centrální rehabilitace nemocnice.
Spolupracujeme na grantu: Výzkum peptidů z kapsidy HLA B27 pozitivních buněk, který byl v r. 2005 úspěšně ukončen a podáváme žádost na pokračování výzkumu peptidů u HLA B 27 pozitivních pacientů.

Naše pracoviště je také mezinárodně uznávaným centrem pro klinické zkoušení léků a zdravotnických pomůcek. Provedeme 3-5 klinických zkoušek za rok, fáze II.-IV. Naše práce v klinických studiích je pravidelně monitorována mezinárodními monitory, na podzim 2007 u nás proběhla kontrola americké asociace FDA s výborným výsledkem.

přednosta:
MUDr. Tom Philipp, Ph.D., MBA
tom.philipp@ftn.cz
tel.: 261 082 509


primář:
MUDr. Petr Kopsa
petr.kopsa@ftn.cz
tel.: 261 082 512


vrchní sestra:
Bc. Veronika Jalůvková
veronika.jaluvkova@ftn.cz
tel.: 261 082 448


vedoucí fyzioterapeut:
Mgr. Jana Hlinovská
jana.hlinovska@ftn.cz
tel.: 261 082 596


sekretariát:
tel.: 261 082 571
fax: 261 083 134
revma@ftn.cz


umístění:
pavilon A2


Mapa a doprava

 
 
 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.