Denzitometrické pracoviště

vedoucí lékař: prof. MUDr. Milan Bayer
lékař: MUDr. et Bc. Jiří Běhounek
objednání a informace: tel.: 261 083 111 (v dopoledních hodinách)
ordinační doba: Po-Pá  7:30 - 15:00 hod.

Nově zřízené denzitometrické pracoviště provádí kostní denzitometrické vyšetření nejmodernějším přistrojem typu Lunar, tzv. i DXA, využívající absorpce záření o 2 energiích. Toto vyšetření je zlatým standardem v diagnostice osteoporózy. Přístroj je unikátní systémem přímé digitalizace, který umožňuje díky dvěma řadám překrývajících se detektorů dosáhnut vysoce kvalitního zobrazení s maximální přesností a reprodukovatelností nameřených hodnot. Provádíme měření ve standardních lokalizacích – bederní páteři, proximálním femuru oboustranně a dle potřeby i na předloktí. Špičková rentgenka s technologií překrývajících se detektorů umožňuje měření pacientů až do hmotnosti 182 kg.

Přístroj je vybaven počítačovým programem pro celotělovou denzitometrii, který dokáže změřit kostní denzitu celého těla a stanovit procento měkkých tkání, tuku a kostí. Toto stanovení (při dávce záření nepřekračující denní expozici, které jsme vystaveni z okolního prostředí, t.j. 6mSv) má využití v monitoraci pacientů léčených pro poruchy výživy (zejména obezitu), sportovní medicíně a fitness programech. Celotělové vyšetření z indikace obezitologa není hrazeno ze zdravotního pojištění, proto si musí pacient vyšetření uhradit.

 
 
 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.