Centrum výživy

Jednou z podmínek uzdravení je chuť uzdravit se.
(Seneca)

Centrum výživy Fakultní Thomayerovy nemocnice spojuje aktivity klinik a oddělení ve FTN, která se zabývají stavem výživy pacientů a poskytováním nutriční péče.

Konkrétně se jedná o depistáž nutričně rizikových a malnutričních pacientů (screening malnutrice při přijetí a v průběhu hospitalizace), zjištění aktuálního příjmu potravy, rozpisem diety, včetně individuálních režimů u speciálních diagnóz a specifických pacientů, podání doplňků umělé výživy, případně plné enterální či parenterální výživy v nemocnici i v domácích podmínkách, rozpis a přípravu vaků all in one, provádění specializovaných přístupů (perkutánní endoskopická gastrostomie) či jejich zprostředkování (zavádění katétrů pro dlouhodobou výživu), provádění speciálních měření energetického výdeje (indirektní kalorimetrie) či měření složení těla (bioimpedance).

Hlavní funkcí Centra výživy FTN jako celku je koordinovat tyto aktivity tak, aby byla oblast výživy plně zajištěna v celém rozsahu. Další důležitou funkcí CV je edukativní funkce - především pořádání kurzů (Kurz perkutánní endoskopické gastrostomie - poprvé v roce 2005, 2 kurzy, Kurz výživy (základní a pokročilý) - příprava k licenci pro poskytování klinické výživy, kurzy, stáže (pro lékaře).


Složky centra výživy:

  • Nutriční tým
  • Jednotka intenzivní hepatogastroenterologické a metabolické péče (JIMP)
  • Centrum pro perkutánní endoskopickou gastrostomii (PEG)
  • Poradna pro domácí umělou výživu

vedoucí oddělení:
doc. MUDr. Pavel Kohout, Ph.D.
pavel.kohout@ftn.cz
tel.: 261 083 802


umístění:
pavilon B3, G4


Mapa a doprava

 
 
 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.