Podpora rozvoje dobrovolnické činnosti a pilotní ověření nově zaváděných prvků Metodiky Programu dobrovolnictví v Thomayerově nemocnici


DOB-00064190


Projekt je realizován v rámci projektu Efektivizace systému nemocniční péče v ČR prostřednictvím
dobrovolnické činnosti“
, reg. č. CZ.03.3.X/0.0./0.0./15_018/0007517 financovaném prostřednictvím
Evropského sociálního fondu v rámci Operačního programu Zaměstnanost a ze Státního rozpočtu
ČR.


Termín realizace: 1. 4. 2021 - 30. 9. 2022


Stručný popis projektu:

Cílem projektu je ověření nového programu dobrovolnictví a podpory dobrovolnické činnosti ve Fakultní Thomayerově nemocnici s využitím Metodiky programu v dobrovolnické činnosti Centra podpůrné péče ve FTN, vyškolit koordinátorky dobrovolníků  pro zvýšení jejich kompetencí, finálně nastavit inovovaný systém dobrovolnictví a dále ho rozvíjet.

Dobrovolnické aktivity budou realizovány hlavně na zapojených klinikách a odděleních (Klinika dětské chirurgie a traumatologie, Pediatrická klinika, Oddělení dětské psychiatrie, Oddělení dětské neurologie, Oddělení geriatrie a následné péče a Neurologická klinika), později pak přeneseny na další – Interní kliniku a Onkologickou kliniku.

Projekt realizuje Centrum podpůrné péče, jedno z oddělení Fakultní Thomayerovy nemocnice, které zajišťuje psychosociální a duchovní podporu pro pacienty, jejich příbuzné i zdravotnický personál nemocnice.


Kontakty:

vedoucí Centra podpůrné péče FTN 
Mgr. Romana Hrabáková
romana.hrabakova@ftn.cz tel.: 261 083 268,
    603 248 039
koordinátorka dobrovolníků
Mgr. Šárka Ivana Hrubešová, DiS. sarkaivana.hrubesova@ftn.cz

Plakát ke stažení (.pdf)

 
 
 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.