Nabídka pro samoplátce - stanovení protilátek proti onemocnění COVID-19

POZOR! Test není určen k diagnostice akutního onemocnění COVID-19. V případě akutních příznaků (kašel, zvýšená teplota, zimnice, dušnost, ztráta chuti a čichu v posledních 14 dnech) na toto vyšetření nechoďte a kontaktujte svého praktického lékaře.

K čemu je test určen:
K ověření, zda se člověk v minulosti setkal s koronavirem (SARS-CoV-2) a vytvořil si protilátky.

Co se stanovuje:
Stanovují se protilátky vzniklé po prodělané infekci SARS-CoV-2, resp. přítomnost celkových protilátek proti nukleokapsidovému antigenu koronaviru v krvi. Test se provádí na analyzátoru v laboratoři (nejedná se o tzv. rapid test), výsledek je kvalitativní (tj. negativní, hraniční nebo pozitivní), vyjádřený jako index pozitivity. Číselnou hodnotu, která by určovala míru ochrany, ani délku trvání imunity, zatím neznáme.
Pozor, tento test neprokazuje protilátky po očkování (a není očkováním ovlivněn), ale odpovídá na otázku, zda jste se setkal s virem způsobující onemocnění COVID-19.

Cena testu:
596 Kč (včetně odběru); cenu za vyšetření musíte uhradit před odběrem v hotovosti.
Úhrada platební kartou není možná!

Kdy a kam přijít na odběr krve:
K vyšetření se dostavte ve všední den (mimo víkendy) mezi 8:00 a 11:30 hod. na Oddělení klinické biochemie Fakultní Thomayerovy nemocnicepavilon H, přízemí. Nemusíte být nalačno, pijte dostatek tekutin.


Přijďte pouze, pokud splňujete tyto podmínky:

  • jste starší 15 let
  • cítíte se zdravý
  • nebyl jste v posledních 14 dnech v kontaktu s pozitivním člověkem na COVID-19, nebo jste se v této době nevrátil ze zemí s vysokou nebo střední mírou epidemiologického rizika

Co znamená výsledek testu:

Výsledek testu Vám bude zaslán na Vámi uvedenou e-mailovou adresu v zašifrované podobě.

 
 
 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.