VÍTĚZKOU SOUTĚŽE SESTRA ROKU PRO ROK 2023 SE STALA NAŠE VRCHNÍ SESTRA KAROLÍNA VAICOVÁ Z INTERNÍ KLINIKY. GRATULUJEME!

12.10.2023

Vítězkou prestižní soutěže SESTRA ROKU pro rok 2023 se v kategorii „Sestra v přímé ošetřovatelské péči“ stala naše vrchní sestra Karolína Vaicová z Interní kliniky 3. LF UK. Do finálového večera se probojovala mezi tři nejlepší zdravotní sestřičky z celé ČR a odborná porota ji nakonec dala nejvíce hlasů. K jejímu vítězství ji pogratuloval i ministra zdravotnictví Vlastimil Válek. Milá Karolíno gratulujeme!

„Chtěl bych vrchní sestře Karolíně Vaicové ještě jednou velice pogratulovat k tomuto prestižnímu vítězství a zároveň jí poděkovat za skvělé zastoupení naší nemocnice v této soutěži, která má již několikaletou tradici. Výsledky Vaší práce mohou být pro všechny ostatní zdravotní sestry inspirací, a to že jste vyhrála tuto soutěž je toho příkladem. Milá Karolíno ještě jednou děkuji za Vaší práci, kterou řadu let odvádíte v naší nemocnici a přeji Vám ještě mnoho dalších úspěchů a vítězství ve Vaší práci i v osobním životě,“ popřál doc. MUDr. Zdeněk Beneš, CSc, ředitel FTN.

Vrchní sestra Mgr. Vaicová pracuje ve FTN již bezmála třicet let. Po ukončení střední školy nastoupila na zdejší interní oddělení a věnovala se dalšímu vzdělávání, během kterého získala bakalářský titul a posléze také absolvovala magisterské studium na Ostravské Univerzitě. Ani to jí ale nestačilo, a tak absolvovala pomaturitní specializační studium v oboru Ošetřovatelská péče v interních oborech.

Během své profesní kariéry ji začala zajímat paliativní péče. Vzdělání si doplnila certifikovaným kurzem v paliativní péči – ELNEC. Po čase absolvovala také certifikovaný kurz Mentor klinické praxe a již dvacet let se věnuje výuce budoucích sester. Za tu dobu prošly její výukou, ať již praktickou či teoretickou, stovky sestřiček. V současné době vede praxe studentů 3. ročníku Církevní střední zdravotnické školy Jana Pavla II. Zároveň řídí ošetřovatelskou péči 160 nelékařských zdravotnických pracovníků na Interní klinice, která má 112 lůžek. Takto velká klinika klade obrovské nároky na manažerské schopnosti vrchní sestry. Sestra Karolína se řadí k těm zdravotníkům, které profese zcela pohltila a vykonávají ji tělem i duší.

VÍCE o Interní klinice

Vaše FTN

 

Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.