Centrální sterilizace

Oddělení zajišťuje kompletní přípravu nástrojů a ostatních zdravotnických pomůcek pro vybrané operační sály a oddělení nemocnice. Dále poskytuje služby sterilizace pro mimonemocniční subjekty na základě Smlouvy o dílo. V případě zájmu o služby sterilizace kontaktujte vrchní sestru.

Oddělení bylo otevřeno v červnu 2011, bylo přestěhováno z nevyhovujících prostor a rozšířeny jeho služby. Bylo kompletně nově přístrojově vybaveno. Pro mytí nástrojů oddělení disponuje mycími a dezinfekčními automaty s možností mýt laparoskopické a anesteziologické nástroje. Sterilizace probíhá v parních sterilizátorech. Nástroje citlivé na vysokou teplotu jsou sterilizovány v plazmovém sterilizátoru. Myčky a sterilizátory jsou připojeny přes počítačovou síť do programu, ve kterém probíhá identifikace a kontrola všech operací na přístrojích. U označených operačních sít a sad nástrojů je možno dohledat přesný postup nástrojů procesy na centrální sterilizaci.

vrchní sestra:
Bc. Helena Vítů
helena.vitu@ftn.cz
tel.: 261 082 466


umístění:
pavilon B1


Mapa a doprava

 
 
 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.