Vybudování jádra a realizace systému vzdělávání pro Středisko informací a vzdělávání v elektronickém zdravotnictví


Evropský sociální fond
Praha&EU: Investujeme do vaší budoucnosti

CZ.2.17/1.1.00/33021


Fakultní Thomayerova nemocnice s poliklinikou (FTNsP) zahájila práce na projektu Vybudování jádra a realizace systému vzdělávání pro „Středisko informací a vzdělávání v elektronickém zdravotnictví“.
Projekt s označením CZ.2.17/1.1.00/32244 je spolufinancován z Evropského sociálního fondu, ze státního rozpočtu ČR a rozpočtu Magistrátu hl. města Prahy.
Podílejí se na něm především odborníci z oblasti informačních a komunikačních technologií nemocnice.
Hlavním smyslem projektu je podpořit kvalitu péče o pacienty tím, že bude vytvořen základ systému vzdělávání zaměstnanců v nové, dynamicky se rozvíjející oblasti, elektronickém zdravotnictví (e-health).  Zároveň bude proškoleno prvních 1200 osob – zaměstnanců FTNsP ve třech kurzech:

  • "Základní kurz e-­zdravotnictví (basic)" je zaměřen na výuku základů a zúčastní se ho lékaři, sestry, vysokoškolští zdravotničtí pracovníci nelékaři a administrativní zaměstnanci.
  • "Kurz e­-zdravotnictví pro ošetřovatelský personál" je zaměřen na výuku efektivních postupů v elektronickém zdravotnictví především pro sestry. Postupným cílem projektu je akreditovat tento kurz do  systému celoživotního vzdělávání sester.
  • "Kurz e­-zdravotnictví pro lékaře" je zaměřen na výuku efektivních postupů při práci s informačními systémy uvnitř nemocnice.

Kurzy budou postupně převedeny do e-learningové podoby.  Zdravotníci takto dostanou možnost studovat i v náročném režimu při odpoledních nebo nočních směnách samostatně z PC na pracovišti, ale i z ubytovny či z domova. Mohou výuku přerušit kdykoliv, kdy je nutno se věnovat práci s pacientem, a následně pokračovat třeba až další den. V praxi je ověřeno, že takovýto způsob výuky přináší značné časové úspory.

Vyvrcholením celého projektu bude předání kurzů do rutinního provozu v rámci nově vzniklého "Střediska informací a vzdělávání v  elektronickém zdravotnictví“. Inovativní charakter projektu je natolik zajímavý, že celý systém je možno postupně rozšiřovat i na další cílové skupiny a nemocnice na území hl. města Prahy.

 
 
 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.