Vybavení operačního sálu ORL TNNadace ČEZ podpořila realizaci projektu „Vybavení operačního sálu ORL TN“ a poskytla Thomayerově nemocnici nadační příspěvek v celkové výši 1 001 000 Kč na pořízení instrumentaria pro traumatologickou a onkologickou chirurgii nosu, vedlejších dutin nosních, obličejového skeletu a báze lební - optiky s oplachem a odsáváním, mikrochirurgických nástrojů, oscilační pily, operační židle a skladovacích úložných kontejnerů a drátěného programu pro sterilizaci nástrojů. Toto vybavení je určeno onkologickým a traumatologickým pacientům a pacientům s infekčními komplikacemi, dušností či krvácením při složitých resekčních a rekonstrukčních operacích, kterých je v Thomayerově nemocnici na oddělení ORL prováděno každoročně okolo 1500.

Nové vybavení zlepší a umožní zavedení nových, pro pacienty šetrnějších operačních přístupů, na které v současnosti není nemocnice dostatečně vybavena. Židle pro operatéra umožní operovat s významně větší přesností. Skladovací kontejnery a drátěné programy chránící nástroje při opakované sterilizaci, zaručí jejich delší životnost.

 
 
 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.