Postup před operačním výkonem

  • Po přijetí na oddělení a po pohovoru s vaším ošetřujícím lékařem (odebrání anamnézy sestávající z údajů o předchozích chorobách, operacích, úrazech, onemocněních v rodině, údajích o pravidelně užívaných lécích či alergiích  a o dietách) a po provedení základního ORL vyšetření (vyšetření uší, nosu, krku, nosohltanu a hrtanu) vám bude zdravotní sestrou změřen krevní tlak a na základě údajů o vaší výšce a hmotnosti bude stanoven BMI (body mass index). Po vyplnění povinného dotazníku ohledně vaší soběstačnosti budete ošetřujícím personálem seznámen(a) s režimem do doby operace.

  • V den přijetí můžete do půlnoci konzumovat jídlo a nápoje bez omezení. Je dovoleno pohybovat se po oddělení či v areálu nemocnice, ale pouze se souhlasem ošetřujícího personálu. Je třeba absolvovat pohovor s anesteziologem, který vás seznámí s výkonem z pohledu anesteziologa a probere vaše event. reakce na podaná anestetika při předchozích operacích. U žen je třeba před operací odlakovat nehty, a to i na nohou, možná je pouze tzv. francouzská manikúra, a též je nutné v den operace nenanášet make-up (slouží anesteziologovi k posouzení zásobování těla kyslíkem). Od půlnoci již bude třeba být lačný, tzn. nepít, nejíst a nekouřit. Ošetřující sestra vám večer před výkonem v případě doporučení anesteziologem či při úzkosti podá tabletu na spaní.

  • V den výkonu cca 30 minut před zákrokem vám bude nitrosvalově do hýždě podán lék na zklidnění (tzv. premedikace). Poté budete vyzváni k převlečení se do operačního prádla (anděl, empír), k sejmutí šperků a sestra vám zabandážuje dolní končetiny. Cennosti můžete ponechat v trezoru na oddělení. Poté vás sanitář odveze na operační sál.
 
 
 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.