„Klidná máma, klidný táta" aneb Podpora souladu pracovního a rodinného života rodičů zaměstnaných v Thomayerově nemocnici


Evropský sociální fond
Praha&EU: Investujeme do vaší budoucnosti

CZ.2.17/2.1.00/34254


Projekt vychází z dlouhodobého cíle nemocnice stát se atraktivním zaměstnavatelem, který se řídí mimo jiné i prorodinnou politikou. Thomayerova nemocnice nabízí svým zaměstnancům mnoho benefitů (firemní školka, noční hlídání dětí zaměstnanců, péče o děti v období školních prázdnin, vlastní specializované vzdělávací centrum apod.). Těmito kroky se nemocnice snaží stabilizovat počet odborného a vysoce kvalifikovaného zdravotnického personálu pro třísměnný provoz, především pro oblast dlouhodobé péče.

Z požadavků uživatelů předchozího projektu (Rozšíření MŠ při FTNsP jako podpora zdravotnických pracovníků nelékařů) vyšel požadavek na službu péče i o děti od 0 do 3 let. Projekt je určen pro zaměstnance TN, kteří jsou na či po mateřské/rodičovské dovolené, aby se mohli vrátit zpět do práce a nemuseli řešit problém s umístěním svých dětí do předškolních zařízení. Cílem projektu je vytvořit pro cílovou skupinu takové podmínky, aby své časově náročné povolání mohli skloubit s úspěšnou péčí o své malé děti.

Projekt byl podpořen Magistrátem hlavního města Prahy v rámci Operačního programu Praha – Adaptabilita, prioritní osy 17.2 - Podpora vstupu na trh. Projekt ve výši 7 067 905,45 Kč zahrnuje:

  1. zřízení jeslí s prodlouženým provozem s kapacitou 15 dětí ve věku 0-3 roky, jejichž rodiče (zaměstnanci FTNsP) jsou mateřské/rodičovské dovolené.
  2. zajištěna péče o děti od 3 do 5 let věku v mateřské školce, jejichž rodiče (zaměstnanci FTNsP) se právě navrátili z mateřské/rodičovské dovolené.

Projekt byl zahájen 1. 4. 2012 a bude ukončen 30. 9. 2014.

 
 
 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.