Endoskopická sušící a skladovací skříň a ThermocyclerNadace ČEZ podpořila realizaci projektu „Endoskopická sušící a skladovací skříň a Thermocycler“ a poskytla Thomayerově nemocnici nadační příspěvek v celkové výši 949 850 Kč na pořízení endoskopické sušící a skladovací skříně pro zpracování flexibilních endoskopů dvoustupňovou autodezinfekcí pro potřeby Oddělení gastroenterologie Interní kliniky a Thermocycleru pro laboratorní analýzy na Oddělení lékařské genetiky ke zrychlení diagnostického procesu.

Nové zařízení umožní sušení a skladování endoskopů po desinfekci bez nutnosti následné redesinfekce až po dobu 720 hodin. Klinika tedy bude mít k okamžitému použití vždy dostatečný počet endoskopů, což zajistí pro pacienty bezpečnější výkony bez rizika infekce. Zdravotnickému personálu nové zařízení usnadní práci prostřednictvím snadnější manipulace s endoskopy. Thermocycler sníží chybovosti vedoucí k nutnosti opakování, navíc sníží spotřebu plastového materiálu a chemikálií.

 
 
 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.