Putovní výstava: Doba genová pokračuje i ve FTN!

02.04.2025

Ve FTN došlo 1. dubna k instalování informačních panelů v rámci putovní výstavy pod názvem: Doba genová. Výstava byla umístěna za hlavní budovou pavilonu D. Jak název sám napovídá, jedná se o výstavu, která se zabývá tématem genetiky především ve spojitosti s dětskými genetickými závažnými diagnózami, léčbou a diagnostikou atp.

Výstavu pořádá nezisková organizace Asociace genové terapie, z.s. (ASGENT) ve spolupráci s s Českým centrem pro fenogenomiku při Ústavu molekulární genetiky AV ČR, v. v. i. s grantovou podporou Erasmus+ (ASGENT) a programu Strategie AV21 Akademie věd ČR „Genová a přesná terapie“ (CCP). S myšlenkou na pořádání této putovní výstavy přišli mj. manželé Hajgajdovi (rovněž jedni z autorů projektu) jejichž synovi bylo v minulosti diagnostikováno genetické onemocnění. To mu bylo diagnostikováno na Odd. lékařské genetiky ve FTN. Z toho důvodu je tato výstava pořádána i v naší nemocnici.

Více o projektu

Vaše FTN

 

Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.