PŘES 1870 OKEN VE FTN BUDE VYMĚNĚNO ZA NOVÁ, A TO DÍKY EU DOTACÍM A PODPOŘE STÁTU!

05.09.2022

Ve FTN v současné době probíhá největší energetický a stavební projekt za posledních 40 let. Financování tak nákladného projektu by se neobešlo bez EU dotací a podpoře ze strany státu. Z EU dotací díky #OPŽP je hrazeno 45% výdajů a 50% ze státního rozpočtu. Stavební práce intenzivně pokračují a postupně se například vyměňují stará okna za nová, která mnohem lépe izolují. Nových oken bude celkem přes 1870 a za stará budou vyměněna hned na několika pavilonech. Většina nových oken bude dřevěných a bude se jednat o repliku těch původních, která tu byla přes devadesát let. Celkem se bude jednat o více než 100 druhů oken různých velikostí, typů a rozměrů. A je toho mnohem více! To vše za plného provozu nemocnice.

Základní fakta o projektu:

  • Roční garance energetických úspor bude min. ve výši 7,1 mil. Kč v cenách roku 2021 a 2500 tun emisí CO2. V roce 2022 budou úspory ještě vyšší s ohledem na stoupající ceny energií. FTN sníží objem plynu a elektřiny min. o 30 %.
  • 7 pavilonů projde stavební proměnou (zateplení fasád, výměna oken, zateplení střech, výměna střešních krytin atp.).
  • Celkově 20 budov se dočká energetických opatření (výměna světel za LED osvětlení, nové termostatické ventily a hlavice, osazení IRC hlavic a teplotních čidel vč. kabeláže atd.).
  • Projekt je realizován metodou energetických úspor se zárukou (EPC), a tak má tuto úsporu nemocnice garantovánu přímo ve smlouvě. Projekt realizují ve sdružení společnosti METROSTAV DIZ, ENESA z holdingu ČEZ ESCO a METROSTAV.

Všem děkujeme za dosavadní spolupráci, trpělivost a pochopení. Dopředu se omlouváme za případná omezení spojená s probíhajícími stavebními pracemi, která jsou s tím spojena.

VÍCE najdete na webu

Vaše FTN

 

Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.