PŘÁNÍ ŘEDITELE FAKULTNÍ THOMAYEROVY NEMOCNICE K MEZINÁRODNÍMU DNI SESTER

12.05.2022

Vážené a milé sestřičky,

chtěl bych Vám upřímně poblahopřát k dnešnímu Mezinárodnímu dni zdravotních sester a poděkovat Vám za Vaší práci, kterou zodpovědně a s profesionálním přístupem odvádíte v naší nemocnici. Vím, že Vaše práce je velmi namáhavá a mnohdy vyčerpávající, a to zvláště v dnešní těžké době. O to více si vážím Vaší profese, která často není dostatečně společensky vnímána.

Chci Vám rovněž poděkovat za veškeré aktivity, které často vykonáváte nad rámec svých pracovních povinností. Vím, že jich je mnoho a není to samozřejmostí. Za to Vám patří mé veliké díky!  Slova díků patří samozřejmě nejen Vám, ale také ostatním zdravotníkům, kteří pečují o zdraví svých pacientů. Mám na mysli zdravotní bratry, radiologické asistenty, fyzioterapeutky, zdravotní laboranty či porodní asistentky a další, protože bez nich by to rovněž nešlo.

Vám všem bych chtěl popřát především pevné zdraví, klid a pohodu ve Vašem osobním i profesním životě.

 

S pozdravem

doc. MUDr. Zdeněk Beneš, CSc.
ředitel nemocnice


O Mezinárodním dni sester:

Mezinárodní den sester je oslavován na celém světě, a to vždy 12. května u příležitosti výročí narozenin Florence Nightingale, která se narodila v tento den v roce 1820 ve Florencii. Florence Nightingalová jako první mezi britskými raněnými vojáky vytvořila základy ošetřovatelského modelu, který se používá do dnes.


Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.