Napsali o nás: Čert, Mikuláš, anděl a Lukáš Pavlásek jako vodník: Děti potěšila a vystrašila netradiční sestava v čele s Troškou (super.cz)

09.12.2019

Dětské pacienty v Thomayerově nemocnici navštívil Mikuláš s čertem, andělem i vodníkem. V čele této předvánoční delegace byl známý režisér Zdeněk Troška, který s sebou na dětskou chirurgii přivedl herečky a herce ze své nové pohádky – Zakleté pírko.

Režisér Zdeněk Troška (66), herečky Šárka Vaculíková (32), Andrea Hoffmannová a herci Lukáš Pavlásek (41) a Antonín Mašek se vypravili za dětmi do Thomayerovy nemocnice, aby jim rozdali dárky, a taky je trochu postrašili. Jednou za rok je to totiž povoleno. Delegace z nové pohádky Zakleté pírko, která vstoupí do kin 2. ledna, rozesmála a malinko i rozplakala malé pacienty na dětské chirurgii Thomayerovy nemocnice. Hlavně ale přišla potěšit dárky a svou přítomností. V den, kdy chodí Mikuláš, se po chodbách rozléhaly jeho rozvážné kroky, cinkání andělského zvonu, dupání čerta a také smích režiséra pohádky Zdeňka Trošky.

„V Hošticích u Volyně, kde jsem se narodil a žiju dones, chodili Mikuláš, čerti a anděl. Pro mě to byla hrůza, byl jsem z toho úplně hotovej. Vzpomínám si na toho majestátního Mikuláše, kterému náš pan farář věnoval opravdové mešní, kostelní roucho. Takže měl ten ornát, pluviál… Byly to nádherné kostýmy, které vzbuzovaly úctu i hrůzu,“ rozpomíná se na své dětství režisér, který dostával jako výslužku ovoce, kolekce a želé máčené v čokoládě.

Více v článku super.cz.

Zdroj: super.cz
Vydání: 5. 12. 2019
Autor: Anna Veškrnová

Vaše TN


Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.