Napsali o nás: Andělská Laurinová a Bilina s ďábelským nástrojem. Herci ze seriálu ZOO rozdávali dětem v Thomayerově nemocnici koledu (Aplausin.cz)

06.12.2023

Mikuláše v rouchu, s dlouhými vousy a velkou berlou doprovázeli hodný anděl a čtyři neposední čerti. Tihle všichni oživili chodby dětské chirurgie Fakultní Thomayerovy nemocnice. Jen občas došlo na dětské slzičky, v tom případě hned nastoupila andělská Sabina Laurinová, aby situaci zachránila. Děti díky dárkům, sladkostem a focení s herci přišly na malou chvíli na jiné myšlenky, protože fanoušků seriálu ZOO se v pokojích našlo dost.

Andělskou tradici ani letos nevynechala herečka Sabina Laurinová, která za dětmi chodí pravidelně už několik let. „Jako malá jsem ten den prožívala ve velkém napětí. Jakmile se chodbou nesl zvuk řetězů, které cinkaly o zábradlí, schovávala jsem se pod postel. Následovala básnička a odměna. Mandarinky, ořechy, pomeranče, to bylo tenkrát nedostatkové zboží. Dnes už to s touto trojicí je jiné, moc jich po Praze nepotkávám. Když byly dcery malé, tak k nám Mikuláš s čertem chodili. Dala jsem jim instruktáž, co mají dělat, byli z toho zaskočení tak, že neřekli ani větu a musela jsem to odmoderovat já,“ směje se Sabina, které opět záda ozdobila andělská křídla.

Hrůzu z Mikuláše prožívala v dětství i Lucie Šteflová, které v ten den vystřelily horečky do závratných výšin. „Můj táta chodíval za čerta a tu masku měl tak dokonalou, že jsem se šíleně bála. Měla jsem čtyřicítky horečky a prožívala to velmi těžce. Dcera Emma je na tom daleko lépe, ta se moc nebojí. Říkala, že pravého čerta pozná podle toho, jaké má boty. Když jsou kopyta, tak je to čert, když boty je to člověk. Tak si prý bude dávat pozor,“ vypráví Lucie, která se protentokrát změnila v čerta. Parťákem ve strašení jí byl Šimon Bilina, který jako dítě prožíval s Mikulášem velké trápení. „Jako malého mě čert vytáhl na řetězu a od té doby jsem měl strach. Prosil jsem rodiče, aby už je domů nepouštěli, ale nevyšlo to. To je takový můj vroubek vůči této trojici,“ přiznává Šimon.

Naopak milou zkušenost s Mikulášem má Jiří Ployhar, který tuto tradici miluje a oblékl se za hodného Mikuláše. „Pokaždé, když k nám přišel Mikuláš, tak mě všichni vystrčili do první řady a já recitoval. Moc mě to bavilo a všichni dostali výslužku díky mně. Později, už v dospělosti, jsem měl co dočinění s krampusáky, a to jsem tedy strachy oněměl. Hrdinně jsem vystrčil svoji přítelkyni před sebe, a ta se lekla tak, že začala křičet.“

VÍCE v článku

Zdroj: Aplausin.cz
Datum vydání: 5. 12. 2023
Autor: Milena Hermanová

Vaše FTN

 

Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.