Lineární urychlovač Siemens Artiste™ Solution

Lineární urychlovač Artiste™ Solution od společnosti Siemens je vhodný pro všechny moderní radioterapeutické ozařovací postupy a umožňuje pokrýt celou škálu možných lokalizací nádorových ložisek. Velmi přesné vymezení objemu nádoru je možné díky nejmodernějšímu 160ti listovému kolimátoru. Ozáří se tak jen postižená tkáň, nikoliv zdravá tkáň či okolní orgány.

Obsluhující personál získává díky moderním technologiím informace o projekci svazku záření v průběhu ozařování (technologie IGRT - obrazem řízená radioterapie), a to jak projekce léčebného svazku do roviny (tzv. portálový snímek, podobný běžnému RTG vyšetření), tak i prostorovou informaci pomocí technologie CBCT (cone-beam CT, tedy obdoba vyšetření na počítačovém tomografu).

Lineární urychlovač Artiste™ celou terapii výrazně zrychluje. Tím jednak přispívá ke zvýšení průchodnosti pracoviště, tedy většímu počtu pacientů, ale především se tím ale snižuje riziko, že se pacient při vyšetření pohne, a že se poruší přesné zacílení radioterapie. Snížení času, po který je pacient vystaven, opět přispívá k celkově nižší radiační zátěži.

 
 
 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.