UPOZORNĚNÍ! ODBĚROVÉ CENTRUM PRO TESTOVÁNÍ NA COVID-19 MÁ OD 22. 11. OPĚT OTEVŘENO DENNĚ KROMĚ VÍKENDŮ!

24.11.2021

Fakultní Thomayerova nemocnice (FTN) nově upravila provozní dobu odběrového centra (pavilon G1) pro testování na covid-19. Od 22. 11. bude mít centrum opět otevřeno od PO do PÁ v čase od 7.00 do 14.30 hod.

NOVINKY OD 22.11. U PCR/ANTIGENNÍHO TESTOVÁNÍ:

  • Antigenní a PCR testy od 22. listopadu nebudou nově součástí tzv. OTN a nebude možné se jimi prokazovat v místech, kde se OTN vyžaduje (např. restaurace, různé služby typu kadeřnictví atd.), vnitřní sportoviště, plavecké bazény, hromadné akce aj.
  • Výjimka platí pro děti do 12 let, které se stejně jako doposud nebudou muset prokazovat vůbec.
  • Testy budou moci i nadále využívat mladí od 12 do 18 let nebo osoby, které se nemohou očkovat ze zdravotních důvodů. Těm ale lékař musí důvod kontraindikace očkování zapsat do Informačního systému infekčních nemocí (ISIN).
  • Pro lidi s dokončeným očkováním bude nadále platit hrazené testování v režimu: 2x měsíčně PCR test zdarma. Rozočkovaní, kteří mají po I. dávce nebo ještě nemají dva týdny po druhé, budou mít ze zdravotního pojištění hrazených 5 PCR testů za měsíc.
  • PCR testy i testy antigenní ale výhradně odebrané zdravotníky se budou uznávat i pro návštěvy nemocnice nebo zařízení sociálních služeb, včetně přítomnosti otce u porodu.
  • Dále se bude možné prokazovat testem také např. při nástupu do lázeňské péče, ubytování na vysokoškolských kolejích nebo při volbách do správních orgánů právnických osob.
  • Zaměstnavatel musí nejpozději od 29. listopadu 2021 zajistit pravidelné týdenní testování rychlými antigenními testy. Testování jednou týdně se týká i osob pracujících jako OSVČ. Testování se netýká osob s dokončeným očkováním, s potvrzením o prodělání nemoci, negativním RT-PCR testem mladším 7 dní či rychlým antigenním testem mladším 7 dní, který provedl zdravotnický pracovník. Testovat se nemusí ani zaměstnanci, kteří během výkonu práce nesetkávají s žádnými dalšími osobami.

VÍCE o změnách na webu MZ

Vaše FTN


Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.