Rekonstrukční operace močové trubice

rekonstrukční operace močové trubice

Urologické oddělení TN se v rámci své komplexní urologické péče subspecializuje na některé oblasti oboru, které nejsou pro jiná urologická oddělení stěžejní oblastí. Jedná se například o rekonstrukční operace močové trubice a to zejména po traumatických či zánětlivých poškozeních, opakující se zúženiny po předchozích endoskopických výkonech, vrozené vady atp.

S rekonstrukčními operacemi má oddělení značné zkušenosti a to již od roku 1997, kdy se stávají zástupce primáře vrátil z dlouhodobého pracovního pobytu ve Velké Británii v Institutu Urologie a Nefrologie v Londýně. Od této doby byl postupně propracován a zdokonalen diagnostický a terapeutický postup, který vede k velmi dobrým klinickým výsledkům.

V závislosti na typu a  rozsahu postižení močové trubice jsou pacienti indikováni k jednodobým či dvoudobým otevřeným plastikám popř. k endoskopickému ošetření s případnou implantací biodegradabilního stentu (vstřebatelná výztuž močové trubice, která se zasune endoskopicky do místa zúžení, a toto vyztužení se postupem času samo rozpustí). V případě dvoudobé operace se druhý operační zákrok provádí zpravidla s odstupem 3-6 měsíců od prvního.

V současné době, je oddělení schopno poskytnout komplexní diagnostickou a terapeutickou péči i u těch nejkomplikovanějších zúženin močové trubice vyžadující chirurgickou rekonstrukci s využitím např. volných tkáňových štěpů (bukání sliznice – sliznice dutiny ústní, postaurikulární kůže) či živených kožních laloků (nejčastěji přesunutím předkožkového laloku na cévní stopce).

 
 
 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.