Projekt: Zase ležím v Krči. No a co!

Ležet v nemocnici je pro dítě sotva radostné.My však věříme, že právě radost a dobrá nálada v léčbě pomáhají. Proto se pro naše malé pacienty snažíme vytvořit prostor, ve kterém se budou cítit spokojeně a příjemně, skoro jako doma.

Samozřejmě, nemocnice domov nikdy nahradit nemůže. Ale to neznamená, že bychom to měli vzdát. Pečujeme zde nejen o akutně neurologicky nemocné děti, ale i o děti s chronickými obtížemi, které se k nám opakovaně vracejí. A my chceme, aby se k nám vracely rády. Aby byly v příjemném prostředí, abychom zde slýchali dětský smích.

Věříme, že už dnes je na našem oddělení vidět, o kolik jsme postoupili vpřed. A v naší cestě chceme, třeba i s Vaší pomocí, pokračovat dál. Atmosféru našeho oddělení Vám přiblíží fotografie významného českého reportážního fotografa Jana Šibíka.

Doufáme, že Vás zaujmou.

Za oddělení dětské neurologie Thomayerovy nemocnice
Jan Hadač a Klára Brožová

 

Jan Šibík, který pracuje pro časopis Reflex, je známý svými působivými snímky z nejrůznějších prostředí. Jeho práce byly mimo jiné oceněny několika hlavními cenami v soutěži Czech Press Photo, získaly třetí místo v soutěži World Press Photo či hlavní cenu Golden Prisma Award.