Potravinové intolerance

Vyšetření potravinové intolerance

 

Imunologická laboratoř provádí vyšetření potravinové intolerance pro samoplátce.  Vyberte si z nabídky několika druhů testů.

 

 

Vyšetření na 108 nebo 216 druhů potravin

Pomocí testu firmy Euroimmun IgG EURO-LINE-Food Profile.

Cena: 7 900.- Kč / 10 900.- Kč

Více informací >>>


 

Vyšetření na 272 druhů potravin

Pomocí testu firmy R-Biopharm  RIDASCREEN Spec. IgG Foodscreen.

Cena: 13 600.- Kč

Více informací >>>


 

Vyšetření na 90 druhů vegetariánských potravin

Pomocí testu firmy R-Biopharm  RIDASCREEN Spec. IgG Foodscreen.

Cena: 6 000.- Kč

Více informací >>>


 

Co je to potravinová intolerance?

Klasická alergie, která se projeví při styku s určitou potravinou, je charakteristická okamžitou a často silnou reakcí imunitního systému. Potravinové intolerance se projevují zcela jinak – reakce jsou opožděné a příznaky se mohou objevit až za několik dnů nebo týdnů. Je to v podstatě neobvyklá reakce těla na určité potraviny, která se může projevit několika způsoby.

Přečtěte si více >>>


 

K čemu je dobré vyšetření?

Výskyt potravinové intolerance je poměrně častý. Odhaduje se, že jí trpí asi 45% obyvatel. Ačkoli potravinová intolerance není životu nebezpečná, její vliv by se neměl nikdy podceňovat. Příznaky bývají často nejasné a základní příčina problému – potravina, není vždy správně diagnostikována. Otázka tedy zní: Jakou potravinu můj organismus odmítá?

Více o potravinové intoleranci a o způsobu vyšetření si přečtěte zde >>>


 

Jak vyšetření probíhá?

Vyšetření se odehrává v Thomayerově nemocnici a není hrazeno z veřejného zdravotního pojištění. Vyberte si jednu z nabízených variant testů, případně využijte kontaktu ke konzultaci pro zvolení optimální varianty. Potom již stačí si vytisknout a vyplnit příslušnou Žádanku a naplánovat si návštěvu Thomayrovy nemocnice

Veškeré potřebné informace a navigaci si přečtěte zde >>>


 

Napsali o nás

Imunologické vyšetření v Thomayerově nemocnici je v zásadě trojí a odvíjí se od použité metody a počtu stanovených antigenů (= potravin), tzn. jak moc detailně anamnézu chcete/potřebujete znát - můžete si nechat stanovit 108, 216 nebo 272 potravin. Zatímco první dvě zmíněné možnosti jsou prováděny pomocí blot testu, třetí nejdetailnější pomocí metody ELISA (RIDASCREEN Spec. IgG Foodscreen). Komerční testy typu FOOD DETECTIVE na základě klasické ELISY mají zhruba okolo 50 antigenů - potraviny se většinou tzv. "poolují". Např. zatímco na velkém screeningu máte mléčné výrobky rozděleny na jednotlivé složky, potraviny a původce a je jich okolo 10-15, na malém testu máte mléčné výrobky "jen" dohromady, čili v detailu nezjistíte, co konkrétně vám může způsobovat problém. Mezi další volně dostupné testy potravinových intolerancí patří i NUTRISMART Food Intolerance Rapis Test, který funguje na stejných principech, nicméně má o něco přesnější a i citlivější vyobrazení a zhodnocení případných intolerancí potravin. V zásadě by tyto testy měly sloužit jako první kolo a pokud se případné intolerance objeví, je lepší si nechat udělat detailnější vyšetření právě s vyšším množstvím potravin.

Zdroj: biochemička.cz


 

Zjistěte, která jídla vám škodí nejvíc

Brokolici? Špenát? "Tlusté"? To je samozřejmě jen otázka individuální chuti. Jenže pak existují i jídla, která nesnáší váš organismus. A ta vám mohou ublížit i tehdy, když vám vlastně chutnají.

 RNDr. Milan Paulík, CSc. v magazínu Žena


 

Milan Paulík o alergiích na potraviny

Alergií, která se projeví při styku s určitou potravinou, trpí asi 45 procent obyvatel. Příznaky bývají často nejasné a základní příčina problému potravina není vždy správně diagnostikována. V poslední době se stále více lidí obrací na imunologické laboratoře, kde se provádí testování na potravinovou intoleranci. Je možné být alergický na více potravin najednou? A jak probíhá testování?

RNDr. Milan Paulík, CSc. v internetovém magazínu Týden


 

Potravinová intolerance - vyšetření v Praze 4 - Krči

Imunologická laboratoř a osobnost RNDr. Milana Paulíka, CSc. v médiích.

 

Vyšetření potravinové intolerance na Facebooku

 

 
 
 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.