Poradna urodynamická

(pro pacienty s poruchou dolních močových cest)

Lékaři: doc. MUDr. R. Zachoval, Ph.D.,  MUDr. V. Borovička
Objednání a informace: tel.: 261 083 558
Ordinační doba:
Pondělí    13:00 - 14:00 MUDr. Zuzana Kleinbauerová
Úterý    13:00 - 14:00 MUDr. Petr Holý
Čtvrtek      09:00 - 12:00 MUDr. Vladimír Borovička
Pátek    13:00 - 14:00 MUDr. Jiří Stejskal

 

Čím se zabývá urodynamika?

Zkoumá jak probíhá proces skladování a vyprazdňování moči na základě pozorování změn tlakových, objemových a průtokových poměrů v močových cestách (močovody,močový měchýř, močová trubice)

Pro koho je vyšetření určeno?

Zjednodušeně řečeno, pro pacienty s obtížemi při močení u kterých základní prohlídka urologem nedokázala identifikovat příčinu poruchy močení.

Jak vyšetření probíhá?

Z následně popsaného nemusí být vždy využity všechny možnosti, vždy záleží na individuálních obtížích pacienta a informacích které o něm lékař potřebuje zjistit aby byl schopen stanovit příčinu obtíží a nejvhodnější léčebný postup.
Kompletní vyšetření sestává z pohovoru s pacientem, dotazníků zaměřených na objektivní popsání „jak pacient močí“, UFM (pacient se vymočí do specialního záchodu což umožňuje výpočet průtokových paramerů) a cystometrického vyšetření ( měření tlakových poměrů přímo v moč. měchýři, moč. trubici a konečníku – posledně jmenované vyšetření může být pro pacienta nepříjemné, nikoliv však bolestivé.

 
 
 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.