Oční oddělení

Oční oddělení TN se zaměřuje na mikrochirurgické postupy v oblasti předního segmentu oka, dále ve specializovaných poradnách na péči o nemocné s chorobami očí - konkrétně s Diabetickou retinopatií, glaukomem, makulárními degeneracemi, další skupinu představují nemocní s alergickými chorobami, záněty duhovek a záněty ostatní uveální tkáně. Dětskou problematikou se zabývá Dětská poradna.

Z očních operací uvádíme rutinně prováděné operace šedého zákalu s použitím měkkých nitroočních čoček. Operace provádíme pomocí moderního ultrazvukového přístroje. Podrobné předoperační vyšetření nám umožňuje plánování pooperační korekce. Dále provádíme operace zeleného zákalu a operace rohovky. Velmi časté zákroky představují laserové výkony na sítnici Argon laserem a operace následného šedého zákalu YAG laserem.

Glaukomová poradna provádí vyšetření vrstvy nervových vláken laserovým paprskem pomocí nového přístroje GDX. Sítnici vyšetřujeme také pomocí přístroje OCT.

Oční oddělení provádí také plastické výkony víček a spojivky. Výkony hrazené ze zdravotního pojištění provádíme bezplatně.


S ohledem na kapacitní možnosti očního oddělení je oční ambulance určena pro:

  • Pacienty s doporučením oftalmologa z polikliniky
  • Pacienty objednané do poraden
  • Pooperační kontroly
  • Akutní stavy

Pacientům s běžnými problémy doporučujeme návštěvu očního lékaře v místě bydliště, protože v naší žurnální ambulanci mohou čekat na vyšetření i několik hodin.

Primářka:
MUDr. Kateřina Manethová, FEBO
katerina.manethova@ftn.cz
tel.: 261 083 295


Vrchní sestra:
Dana Šlehoferová
dana.slehoferova@ftn.cz


Sekretariát - kartotéka
ocnib1@ftn.cz
tel.: 733 670 730


Umístění:
Pavilon B1


Mapa a doprava

 
 
 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.