Nová metoda pro chirurgickou léčbu mužské stresové inkontinence A.T.O.M.S (Adjustable Trans Obturator Male Sling)

Nová metoda pro chirurgickou léčbu mužské stresové inkontinence A.T.O.M.S (Adjustable Trans Obturator Male Sling)

Nová metoda pro chirurgickou léčbu mužské stresové inkontinence využívá speciální pásku, která se na hrázi  (obrázek č.1 a 2) přikládá na močovou trubici (obrázek č. 3).


obrazek č.1


obrazek č.2


obrazek č.3

Tato páska se oproti jiným vyznačuje kombinací dvou zvláštností:
1. část pásky, která je přiložena na močovou trubici tvoří „polštářek“ z jemného biomedicínckého materiálu (obrázek č.4), jehož obsah je možné pooperačně pomocí speciálního portu v podkoží třísla (obrázek č. 5 a 6)


obrazek č.4


obrazek č.5


obrazek č.5

doplňovat či ubírat, a tím vytitrovat adekvátní tlak polštářku na močovou trubici tak, aby pacient na jedné straně moč dobře udržel, a na straně druhé mohl volně močit (obrázek č.7 a 8).


obrazek č.7


obrazek č.8

2. páska je pevně fixována ke stydké kosti, a tak nehrozí možnost jejího pohybu v období pooperačního hojení

Indikace:
Vhodné pro chirurgickou léčbu pomocí této metody jsou všechny typy mužské stresové inkontinence, tj. nedostatečnost svěrače močové trubice u mužů. K těmto stavům dochází především po operaci prostaty, v současně době nejčastěji po některém typu radikální prostatektomie prováděné pro nádor prostaty, méně často pro operaci prostaty provádění pro nezhoubné zvětšení.

 
 
 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.