Neurologické oddělení

Neurologické oddělení zajišťuje neurologickou péči v celém rozsahu oboru pro 350 tisíc obyvatel Prahy 4 a konziliární služby pro diagnostiku a léčbu pacientů České republiky.

Neurologické oddělení TN je léčebné i výukové zařízení, kde je, kromě zdravotní péče, prováděna i postgraduální výchova.


Obor neurologie se zabývá diagnostikou a léčbou onemocnění centrálního i periferního nervového systému a struktur, souvisejících s tímto systémem.
Jde zejména o cévní onemocnění mozku a míchy, demence, epilepsie, bolesti hlavy, zánětlivá onemocnění nervové soustavy, nádory nervové soustavy, extrapyramidové poruchy, nervosvalová onemocnění a bolestivé syndromy při postižení páteře. Mezi neurologická onemocnění patří i některá degenerativní a metabolická onemocnění.


Na našem oddělení jsou i specializovaná lůžka intenzivní péče pro diagnostiku a léčbu akutních stavů (JIP), jejichž součásti jsou i lůžka Iktového centra TN. Pro upřesnění diagnózy neurologických onemocnění jsou využívána elektrofyziologická vyšetření jako je EEG (elektroencefalografie), EMG (elektromyografie) a EP (evokované potenciály). Máme k dispozici i neinvazivní zobrazovací vyšetřovací techniky (RTG, CT, MRI, ultrazvuk), které umožňují přesnější a rychlejší stanovení diagnózy.


Pro případ nutnosti operačního řešení zdravotních problémů na neurochirurgii spolupracuje naše oddělení se špičkovými pražskými pracovišti, zejména s NCH klinikou ÚVN ve Střešovicích a NCH klinikou ve FNKV.

Primářka:
MUDr. Jolana Marková
jolana.markova@ftn.cz
tel.: 261 082 272


Zástupce primářky:
MUDr. Petr Ridzoň
petr.ridzon@ftn.cz
tel.: 261 082 272


Vrchní sestra:
Eleni Tavlaridu
eleni.tavlaridu@ftn.cz
tel.: 261 082 272


sekretariát:
tel.: 261 082 272
fax: 261 082 272


Umístění:
Pavilon B2


Mapa a doprava

 
 
 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.