Nadační fond Onkologie pro 21. století

Naše oddělení je sídlem Nadačního fondu Onkologie pro 21. století. Nadační fond finančně pomáhá Onkologickému oddělení (v minulosti pořídil mamograf, sonograf, pojízdný rentgen, monitory pro JIOP). Podílí se na zlepšování prostředí pro pacienty (televizory, nábytek, květinová a umělecká výzdoba atd.).

Činnost Nadačního fondu byla zahájena společně s činností Onkologického oddělení. Nadační fond získává prostředky svou vlastní humanitární činností a prostřednictvím darů od osob i institucí. Nadační fond pořádá pro pacienty společenské večery s módní přehlídkou žen po amputaci prsu, koncerty a umělecká představení, a to díky mnohaletým přátelstvím s řadou špičkových výkonných umělců. Všichni pracovníci Nadačního fondu a umělci pracují nehonorovaně a ve svém volném čase.

Na poli zdravotní výchovy se podílí Nadační fond zejména podporou a produkcí brožur a sérií videopořadů s názvem Dříve, než bude pozdě. Videofilmy se týkají karcinomu prsu, kolorektálního karcinomu, testikulárních nádorů a melanoblastomu. Některé z nich byly promítnuty i v televizi. Za pořad o kolorektálním karcinomu jsme na mezinárodní přehlídce získali 1. cenu Křišťálové srdce Poděbrady. Opakovaně jsme se podíleli na pořadech České televize „Diagnóza“.

Více informací na leznete na www.onkologie21.cz.