Laparoskopické operace

Laparoskopické operace

Urologické oddělení TN se rovněž specializuje na laparoskopické operace v urologii.

Co to je laparoskopie?
Laproskopie je operační přístup, kdy je operační zákrok prováděn bez většího řezu jen z několika krátkých vpichu, kudy jsou zavedeny tzv porty (trubičky sloužící k zavedení jednotlivých nástrojů). Laparoskopická operace je prováděném pod kontrolou kamery zavedené do dutiny břišní.  Laparoskopické operace jsou někdy označovány za tzv. „chirurgii klíčovou dírkou“.

Jaké jsou výhody laparoskopie?
Výhodou laparoskopie je možnost provedení operačního zákroku bez většího řezu. Z toho vyplývají další důsledky jako je kratší doba rekonvalescence, menší jizva, menší počet ranný komplikací (infekce rány, kýla v jizvě apod.)

Jaké laparoskopické operace lze v urologie provádět?
Laparoskopické jsou alternativou k operacím řezem a pomocí této metody lze provádět operační zákroky v oblasti ledvin a nadledvin, močovodu, prostaty a dolních močových cest.

Urologické oddělení TN je plně vybavenou potřebnou technikou a týmem lékařů a sester s bohatými zkušenostmi v této oblasti.

 
 
 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.