Kojení

www.kojeni.cz

_______________________________________________________________________________

Laktační poradna našeho oddělení

S veškerými dotazy ohledně kojení se již v době těhotenství můžete obracet na naši laktační poradkyni, případně ji po dohodě navštívit na našem oddělení. Návštěvy u maminek doma bohužel nezajišťujeme.

Kontakt:

Laktační poradkyně: lakt.poradce@ftn.cz
tel.: 739 002 131 (06:30 - 14:00 hod.)

________________________________________________________________________________

Deset kroků k podpoře kojení

V roce 1989 vzniklo společné prohlášení WHO a UNICEF - Ochrana, prosazování a podpora kojení. Jeho záměrem bylo upozornit na roli, kterou mají zdravotníci při podpoře kojení. Hlavní zásady byly shrnuty do 10 kroků k úspěšnému kojení, které by se měly v porodnicích dodržovat. Celá iniciativa je označována jako BFHI (Baby Friendly Hospital Iniciative) a nemocnice, které dodržují těchto 10 kroků k úspěšnému kojení, jsou BFH (nemocnice přátelské dětem).

Naše porodnice má statut Baby Friendly Hospital a pracuje podle doporučení Světové zdravotnické organizace. Tento statut naše pracoviště získalo jako první v České republice v roce 1992. Museli jsme splnit řadu kritérií doplněných mezinárodními testy a ty pak obhájit před hodnotící komisí. Patří mezi ně mimo jiné i to, že by dítě mělo být přikládáno k prsu již po porodu na porodním sále, že je dítě s matkou na oddělení rooming- in a maminka je seznámena s technikou a významem kojení.

Pro těhotné ženy pořádá gynekologicko-porodnické oddělení kurz zaměřený na kojení. Na kurz je možné se objednat na tel. 26108 2260 (více o přípravných kurzech pro těhotné na www.ftn.cz na stránkách gynekologicko-porodnického oddělení).

Mateřské mléko je nenahraditelné, obsahuje základní živiny v takovém složení, které je optimální pro zdravý růst dítěte, obsahuje imunitní složky, které podporují obranyschopnost a dlouhodobě pozitivně ovlivňují zdraví dítěte. Pokud maminka nemůže nebo nechce kojit, lze jí nabídnout dokrmování vlastním nebo cizím pasterizovaným mateřským mlékem. 

Plakát ke stažení (.jpg)

 
 
 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.