Dobrovolnická činnost

Dobrovolníci působí jako společníci u lůžka a docházejí za pacienty v době návštěvních hodin. Smyslem jejich návštěv je zpříjemnění pobytu pacientů. Mezi hlavní aktivity patří povídání, četba, možná je i procházka v areálu nemocnice. V případě zájmu o dobrovolníka kontaktujte koordinátorku dobrovolníků pro dospělá oddělení, více informací na stránce CPP Lékořice.

Pacienti se také na oddělení mohou setkat se zooterapií. Na oddělení dochází dobrovolnice s králíčkem, speciálního plemena na zooterapii Teddy.

Pro pacienty Oddělení geriatrie a následné péče provozuje Dobrovolnické centrum Lékořice doplňkový prodej. Dva dobrovolníci jednou týdně obcházejí pokoje a nabízejí pacientům základní hygienické potřeby, pochutiny a pití. Hospitalizovaní nemocní si mohou vybrat různé zboží z předloženého seznamu komodit od pochutin, přes tekutiny až po zboží osobní hygieny.
Seznam nabízených potravin je kontrolován dietologem a odpovídá zdravotním možnostem našich nemocných. Nákupy nemocných s Individuálními dietologickými omezeními jsou kontrolovány ošetřující sestrou již při objednávce zboží. Na pavilonu A2 probíhá prodej v úterý a na pavilonech B1 a B5 ve středu.
Tato činnost je zajišťována dobrovolníky a tedy neprobíhá ve státní svátky a může být při nedostatku dobrovolníků zrušena. Ceník je k dispozici na sesterně.
Veškeré objednané zboží hradí pacient, služba je provozována jako dobrovolnická aktivita, tedy bez přirážky k ceně.

V rámci kognitivního tréninku dobrovolníci  pomáhají i  s organizaci arteterapeutických dílen, hudebních a kouzelnických  vystoupení.

 
 
 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.