V TN se konala mše svatá u příležitosti Světového dne nemocných

13.02.2020

Oslava Světového dne nemocných je spojena tradičně se dnem 11. února a jinak tomu ani nebylo v letošním roce. V Thomayerově nemocnici (TN) se v tento významný den konala mše svatá, které se zúčastnil Daniel Peter Janáček OPraem, opat strahovský. Mši celebroval v místní kapli sv. Václava, a to za hojné účasti nemocných a starších lidí, kteří se v TN léčí.

Před samotnou bohoslužbou opat Janáček nejdříve osobně navštívil pacienty na lůžkovém oddělení pro dlouhodobě nemocné, kde jim daroval obrázky a popovídal si s nimi. Doprovod mu dělali nemocniční kaplanka Doubravka Vokáčová a kaplan Řehoř J. Žáček, kteří v TN poskytují pacientům duchovní péči.

Při bohoslužbě měli možnost přítomní lidé přijmout svátost nemocných a zájem o ni nebyl nikterak zanedbatelný. Lidé tuto nabídku rádi uvítali.

Světový den nemocných se slaví každoročně vždy 11. února. Papež Jan Pavel II. zvolil toto datum za celosvětovou vzpomínku na nemocné a trpící.

 

Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.