Thomayerova nemocnice oslavila 8. března masopust

11.03.2019

Thomayerova nemocnice oslavila svátek hojnosti, dobré zábavy a humoru. Centrum podpůrné péče, které funguje při TN, připravilo pro zaměstnance nemocnice a jejich rodiny pestrý program u příležitosti oslav masopustu. A že bylo co slavit, vždyť masopust představuje období hodování a veselí.

Zahájení plesu si vzala na starosti hudební kapela Hvězdný prach, která všem přítomným zpříjemňovala atmosféru svou muzikou nejrůznějšího žánru, a to až do konce celého programu. K hudbě však patří i tanec a pro ty, kteří mají rádi pohyb v rytmu exotických písní, byla připravena taneční miniškolka, kde se mohli naučit stylu makareny nebo si zavzpomínat na film Pomáda a zkusit se hýbat a tančit jako John Travolta nebo Olivia Newton John.

Ke správné zábavě patří také soutěže, a když jde o soutěže taneční, pak je o zábavu postaráno. Součástí programu totiž byly hned dvě takové soutěže. Jedna byla určena pro taneční páry, kteří měly za úkol tančit co nejdéle s nafouknutým balónkem na šňůrce, kterou měly mezi svými čely. A kdo vyhrál? Po velikém souboji si nakonec vítězství odnesl pár, který byl převlečený za námořníky. Druhá soutěž (zvaná „kohouti“) byla určena pro jednotlivce, kteří měli na noze přivázaný nafouknutý balónek, a úkolem bylo s ním zůstat, co nejdéle na parketě aniž by jim jejich balónek kdokoliv z ostatních soutěžících prasknul. Do soutěžního klání se zapojilo mnoho přítomných a nakonec zůstali tři vítězové, kteří to na parketě s balónkem na noze vydrželi nejdéle.

Kromě hudby a tance si všichni velice užili i vystoupení pěveckého sboru Gabriel, který si pro přítomné diváky připravil hudební pohádku. Ta byla směsicí klasických českých hitů, ale v trochu jiném kabátě. Zpívalo se a hrálo např. o „dívce-ta má dukáty, má dukáty“ nebo „Je nafrněná, je nafrněná“ či „o slunečnici, která každý den, otáčí se za svým snem…“. Vše bylo ale trochu jinak a byla to jedna veliká show.

A co by to byl za masopust, kdyby se nesoutěžilo také o nejlepší masopustní masku. Do soutěže se přihlásil snad každý, kdo měl na sobě nějakou nápaditou masku a bylo tudíž z čeho vybírat. Nakonec se nejlepší maskou večera stal převlek za Večerníčka, kterého následovala motýlí víla a pražský Pepík.

Ke každému plesu patří samozřejmě i losování tomboly. Ne jinak tomu bylo i v rámci našeho Masopustního veselí. Losovalo se mnoho výher a lidé si mohli odnést např. velké dárkové koše, křišťálové sklo nebo tradiční mastné výrobky a mnoho dalšího. Celým večerem provázel moderátor a tiskový mluvčí TN Petr Sulek, a to v převleku za italského mafiána.

Vedení TN chce poděkovat Centru podpůrné péče za zorganizování Masopustního veselí a za nápad jako takový. Poděkování patří také personálu jídelny, který měl na starosti občerstvení a všem ostatním, kteří se spolupodíleli na organizaci oslavy masopustu.

A co bude příště? Nechte se překvapit.

Mgr. et Bc. Petr Sulek
tiskový mluvčí TN

 

Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.