Thomayerova nemocnice již potřinácté poděkovala dobrovolníkům za jejich spolupráci

11.01.2019

Vedení Thomayerovy nemocnice se ve středu 9. ledna setkalo s dobrovolníky v místní kapli sv. Václava, aby jim poděkovalo za jejich spolupráci a aktivity, které pro pacienty v TN pořádají v rámci dobrovolnického programu. Ten v TN probíhá prakticky již od roku 2005. K tradičnímu setkání došlo již potřinácté.

Za TN poděkoval dobrovolníkům MUDr. Petr Čech, náměstek pro léčebnou péči. „Chtěl bych velice poděkovat všem dobrovolníkům za jejich spolupráci a veškeré aktivity, které v naší nemocnici pro pacienty vykonávají. Vaše práce je důležitá a jsem rád, že vás je čím dál více, a to i v dnešní složité době. O to více vám patří můj obdiv a ještě jednou vám všem děkuji,“ řekl náměstek pro léčebnou péči MUDr. Petr Čech.

Úvod slavnostního večera zpříjemnil pěvecký sbor Gabriel, který je s dobrovolnictvím také úzce spjat. Často pořádá vystoupení pro pacienty přímo na oddělení a vystupuje i v nemocniční kapli. Za pacienty do nemocnice přichází více jak 100 dobrovolníků, a to každý týden na 1 až 2 hodiny. Pacientům zpříjemňují a krátí jejich čas strávený hospitalizací. Což je velice důležité pro jejich celkovou rekonvalescenci. Zdravotnickému personálu za spolupráci poděkovala vedoucí Centra Ing. Dagmar Hrubcová a donátorům a podporovatelům výkonná ředitelka Lékořice, z.s. Bc. Martina Adámková. Všichni dobrovolníci převzali z rukou náměstka Čecha a koordinátorek dobrovolníků růži a malý dárek. Moderování večera se opět ujal dobrovolník Bc. Jan Duda.

V TN již řadu let působí Centrum podpůrné péče – Lékořice, které má dobrovolnický program na starosti. V roce 2008 se stalo jedním z oddělení TN a zároveň prvním takovým centrem v ČR. Jeho posláním je zajištění dostupné psychosociální podpory pro pacienty, jejich příbuzné i zdravotnický personál nemocnice. Pod jednou „střechou“ propojuje aktivity dobrovolníků, činnosti herních terapeutů a nemocničního duchovního. Spolupracuje s dalšími podobně orientovanými organizacemi, s komerčními společnostmi a dárci. A právě dobrovolníkům a podporovatelům patřil slavnostní den, kdy jim vedení TN společně s Lékořicí poděkovalo za jejich dobrovolnickou činnost a aktivity, které v roce 2018 opět pořádali pro pacienty a nejen pro ně.

 

Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.