Oddělení hrudní chirurgie má novou primářku. Stala se jí Alice Tašková.

04.07.2019

Oddělení hrudní chirurgie má od 1. června novou primářku. Stala se jí MUDr. Alice Tašková, FEBTS, MBA, která tak nahradila dosavadního primáře doc. MUDr. Vladislava Hytycha, Ph.D. Ten nadále zůstává na oddělení, které mnoho let velmi úspěšně vedl.

MUDr. Tašková začala pracovat v Thomayerově nemocnici již v roce 1999, kde nastoupila jako sekundární lékařka na Kliniku dětské chirurgie a traumatologie 3. LF UK a TN. Později jí však začala zajímat „dospělá“ chirurgie a v roce 2003 přestoupila na Chirurgickou kliniku 1. LF UK a TN, kde působila až do roku 2011. Od té doby zakotvila v Oddělení hrudní chirurgie a působí zde dodnes. V roce 2015 se stala zástupkyní primáře a od června zastává pozici primářky.

Pod jejím vedením získala TN certifikát kvality Center of Excellence in Thoracic Surgery jako vůbec první nemocnice na světě. Zajímavé je také to, že atestaci v oboru Hrudní chirurgie absolvovala jako historicky první žena/lékařka v ČR. MUDr. Tašková spolupracuje jako externí odborná redaktorka s nakladatelstvím Maxdorf a je například autorkou monografie Praktická plicní chirurgie a celé řady dalších prací a odborných článků. Ve volném čase se věnuje rodině a svým dětem, má ráda přírodu, knihy, cestování a jazyky. Aktivně mluví anglicky, německy, španělsky a dokonce japonsky. Zároveň ovládá i znakovou řeč.

Mgr. et Bc. Petr Sulek
tiskový mluvčí TN


Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.