A je dobojováno. Pražský Běh pro miminka do dlaně je úspěšně za námi

07.05.2019

Běh pro miminka do dlaně hlavního města Prahy byl prvním pražským během jehož cílem bylo podpořit rodiny předčasně narozených dětí. Je to sportovně rodinná akce, kterou tradičně pořádala nezisková organizace Nedoklubko. Běh se konal minulou neděli v Oboře Hvězda na Praze 6 za účasti některých našich sestřiček z Novorozeneckého oddělení pod vedením vrchní sestry Jany Kudláčkové.

A právě pražským neonatologickým centrům patřila podpora a poděkování ze strany organizátorů akce, a to za jejich péči a nekonečnou energii, kterou věnují předčasně narozeným dětem. Součástí programu byla totiž sbírka červených srdíček v hodnotě 300 Kč, které pak návštěvníci maratonu vházeli do vybraných skleněných dóz jednotlivých center. Thomayerova nemocnice díky tomu získala celkem 58 srdcí v hodnotě 17 400 Kč na další aktivity a rozvoj svého neonatologického centra. Našim příznivcům tak děkujeme za velikou podporu.

Součástí programu byl samozřejmě rovněž běh, a to v dětské i dospělé kategorii. V dětském závodě hájil čest a barvy Thomayerovy nemocnice malý Honzík Peták (klub – Rychlíci), který si nakonec doběhl pro třetí místo v běhu na 250 m. Za jeho odvahu a sportovní výkon mu ještě jednou děkujeme. Za kategorii dospělých hájila barvy TN Kateřina Durasová. Běh na 5 km zvládla v čase do 30 min. Opět gratulujeme za její velice slušný běžecký výkon.

Běh pro miminka do dlaně moderoval olympijský vítěz Aleš Valenta se svojí ženou Elen Černou. Na závěr celé akce se konal koncert Terezy Maškové, vítězky posledního ročníku Československé superstar.

Vedení Thomayerovy nemocnice ještě jednou všem děkuje za aktivní účast na Běhu pro miminka a zvláštní poděkování patří též celému týmu Novorozeneckého oddělení.