Články

Seminář Ošetřovatelské polikliniky na téma: Rakovina tlustého střeva
04.02.2014
  

  

Ošetřovatelská poliklinika Thomayerovy nemocnice,
ve spolupráci s oddělením klinické biochemie,
pořádá seminář pro laickou veřejnost na téma:


Rakovina tlustého střeva -

- můžeme snížit riziko onemocnění?
Pomůže nám v tom laboratorní vyšetření?

Datum: 5. 3. 2014

Čas: 16.00 - 17.00 hod.

Místo: Pavilon A1, přízemí - Ošetřovatelská poliklinika

Cena: zdarma

Přihlášky na tel. 261 082 464, 605 235 784, e-mail: tatjana.jezkova@ftn.cz

Certifikát kvality a bezpečí pro TN
01.11.2013
Thomayerova nemocnice získala dne 31. 10. 2013 certifikát kvality a bezpečí dle vyhlášky č. 102/2012 Sb., o hodnocení kvality a bezpečí v lůžkových zdravotnických zařízeních.

Thomayerova nemocnice získala dne 31. 10. 2013 certifikát kvality a bezpečí dle vyhlášky č. 102/2012 Sb., o hodnocení kvality a bezpečí v lůžkových zdravotnických zařízeních.

Mgr. Martina Mahútová
oddělení kvality

Thomayerovu nemocnici navštívila pravnučka T.G.M.
30.10.2013
Paní Charlotta Kotíková – pravnučka T. G. Masaryka, dala záštitu výstavě k 85. výročí otevření Masarykových domovů, kterou jsme pořádali 18.-19. října 2013. V pátek 18. října se osobně zúčastnila zahájení výstavy a setkání s...

Paní Charlotta Kotíková – pravnučka T. G. Masaryka, dala záštitu výstavě k 85. výročí otevření Masarykových domovů, kterou jsme pořádali 18.-19. října 2013.
V pátek 18. října se osobně zúčastnila zahájení výstavy a setkání s novináři a s managementem nemocnice.

Ocenila celý projekt oslav a poděkovala za pozvání. Na Masarykovy domovy si vzpomíná, přesto, že v době, kdy byla dítě, již jméno jejího dědečka nenesly. „Netušila jsem, že přítomnost zde na výstavě bude pro mne tak přínosná“ zhodnotila v závěru setkání. Během dopoledne ještě navštívila Onkologickou kliniku a poté i Oční oddělení Thomayerovy nemocnice.

Paní Charlotta Kotíková žije od roku 1970 v USA. Působila jako ředitelka sbírek současného umění v Brooklynském muzeu v New Yorku. Střídavě žije v Praze a v Brooklynu.

Mgr. Karin Pospíšilová
koordinátorka centra Lékořice

Ošetřovatelská poliklinika pořádá seminář pro pečující osoby na téma:
10.10.2013
Ošetřování nemocných po cévní mozkové příhodě v domácím prostředí.

Ošetřování nemocných po cévní mozkové příhodě v domácím prostředí.

Program: seznámení s problematikou onemocnění, praktické ukázky, vybavení lůžka, pomůcky, hygiena, vyprazdňování, prevence proleženin, rehabilitace , výživa, sociální poradenství 
                             

Datum: 26.11.2013
Čas: 09.00 – 12.00 – přestávka -  13.00 – 15.00
Místo: Pavilon A1 – přízemí - Ošetřovatelská poliklinika
Cílová skupina: osoby pečující o imobilního pacienta
Cena: zdarma


Přihlášky na tel. 261082464, 605 235 784, e-mail: tatjana.jezkova@ftn.cz

POZVÁNKA
13.09.2013
Malováním k netradiční relaxaci s Filipem Černým aneb jak se příjemně odreagovat od denních záležitostí a pracovního stresu.

Malováním k netradiční relaxaci s Filipem Černým aneb jak se příjemně odreagovat od denních záležitostí a pracovního stresu.

Zaměříme se na zcela jinou oblast vašeho vnímání.

 

Setkání je určeno pro všechny zájemce

Lektor: MgA. Filip Černý (výtvarný umělec a malíř)

Náplň:
Základy kresby a malby podle skutečnosti a rovněž volná tvorba dle vlastní představivosti, imaginace, s přihlédnutím k určitým principům stavby obrazu. Vše provázeno teoretickým výkladem, ukázkami z dějin výtvarného umění, a hlubším vhledem do kontextu výtvarného umění až do současných tendencí. Individuální přístup

Možné též pojmout jako teambuilding pro skupiny osob s programem „na míru“

Místo konání:
Thomayerova nemocnice, Centrum pro vzdělávání a vědu, pavilon A1, 1. patro (první pavilon vpravo po průchodu hlavní branou nemocnice)

Termín úvodního workshopu: přesný termín zahájení bude oznámen po naplnění kurzu, předpokládáme listopad 2013. Jednotlivé lekce budou volně navazovat s možností upravovat program dle přání účastníků

Délka: od 16,00 hod. do 17,30 hod. ve všední den
frekvence dalších setkávání a případná změna začátku může být upravena dle zájmu účastníků na prvním setkání


Spojení do Thomayerovy nemocnice
stanice metra Kačerov, mapu naleznete na
všechny autobusy mimo č. 203, zastávka nemocnice Krč


Cena jednoho setkání (2 vyučovací hodiny) 300 Kč včetně 21% DPH
Účastnický poplatek plaťte převodem z účtu či poštovní poukázkou na účet č. 0036831041/0100, v.symbol: 1359091108 nebo v hotovosti na místě
Doklad o zaplacení přineste sebou.


Jak se přihlásit
e-mailem nebo telefonicky, tel.: 261082411, e-mail: hana.kramperova@ftn.cz
uveďte kontakt na sebe – e-mail nebo telefon, abychom mohli sdělit termín zahájení výuky


Kontakt: Hana Kramperová, tel. 261082411, 603 827 765, hana.kramperova@ftn.cz
                

Koncert Štěpána Raka
02.09.2013
Srdečně Vás zveme na vzpomínkový hudební podvečer s chovancem Masarykových domovů, světovým kytarovým virtuosem, skladatelem, profesorem pražské Akademie muzických umění. Přijďte v neděli 13. října v 17 hodin do kaple Thomayerovy...

Srdečně Vás zveme na vzpomínkový hudební podvečer s chovancem Masarykových domovů, světovým kytarovým virtuosem, skladatelem, profesorem pražské Akademie muzických umění. Přijďte v neděli 13. října v 17 hodin do kaple Thomayerovy nemocnice.

Štěpán Rak patří v současnosti k nejvýznamnějším kytaristům a skladatelům světa. Jeho osobitý, nezaměnitelný styl hry a splynutí s duchem hudby, kterou interpretuje, přináší posluchačům jedinečný a strhující zážitek. Jeho pětiprstová kytarová technika se stala legendou, kterou se jezdí učit kytaristé z celého světa a jeho skladby jsou trvalou součástí repertoáru nejvýznamnějších kytaristů současnosti. Procestoval se svou kytarou doslova celý svět, když vystoupil v 76 zemích čtyř kontinentů.


Štěpán Rak
„když hraje … sám se stává hudbou“
říká o něm tvůrčí pracovní partner Alfréd Strejček

Těšíme se na Vás!

Vstupné je dobrovolné.

Hrdinové záchranného systému v akci - již 9. dětský den v Thomayerově nemocnici
05.06.2013
Ve středu 29. května 2013 navštívilo v rámci dětského dne nemocnici 437 dětí ze základních a mateřských škol. Připraven pro ně byl poznávací i zábavný program ve znamení Integrovaného záchranného systému. Cílem dětského dne je...

Ve středu 29. května 2013 navštívilo v rámci dětského dne nemocnici 437 dětí ze základních a mateřských škol. Připraven pro ně byl poznávací i zábavný program ve znamení Integrovaného záchranného systému. Cílem dětského dne je ukázat zdravým dětem hravou formou práci zdravotníků, přiblížit jim prostředí nemocnice a ukázat, že nemocnice není jen místo, které je spojeno se strachem. Pro děti tak návštěva nemocnice přestává být strašákem.
Žáci základních škol se mohli seznámit s ukázkou práce všech složek integrovaného záchranného systému: – hasičů, policie a záchranné služby v čele se záchranářským kamionem Golemem. Připraven byl i stan s předvedením urgentní medicíny.
Pro děti z MŠ byla připravena Nemocnice pro medvídky, kde si děti pod vedením mediků mohly vyzkoušet práci lékaře a ošetřit své nemocné plyšové kamarády.
Tradičně byl také připraven doprovodný program - skákací hrad, Hafíkův svět a ukázky tance se psy.
Hospitalizované děti navštívil maskot dětského centra Hafíkov s dárky.
Za dobrovolnické centrum Lékořice Dáša Hrubcová.

Mezioborový seminář ARK 1.LF UK a TN
29.04.2013
Anesteziologicko-resuscitační klinika 1.LF UK a TN pořádá seminář s podtitulem "Rozmanitost intenzivní medicíny na pozadí komentovaných kazuistik".

Anesteziologicko-resuscitační klinika 1.LF UK a TN pořádá seminář s podtitulem "Rozmanitost intenzivní medicíny na pozadí komentovaných kazuistik".

Podrobnosti, program – viz www.arkftn.cz

Malí pacienti v Thomayerově nemocnici budou mít nově vyzdobené pokoje
18.12.2012
Na Kliniku dětské chirurgie a traumatologie v Thomayerově nemocnici bylo dnes (11.12.) předáno 23 ks velkoformátových fotografií zvířat. Tyto fotografie klinice věnuje NF Porozumění, který dlouhodobě s TN a především s dětskou...

Na Kliniku dětské chirurgie a traumatologie v Thomayerově nemocnici bylo dnes (11.12.) předáno 23 ks velkoformátových fotografií zvířat. Tyto fotografie klinice věnuje NF Porozumění, který dlouhodobě s TN a především s dětskou chirurgii spolupracuje. Nadační fond dostal fotografie darem od fotografky paní Jindřišky Jirákové, tisk zajistila fotolaboratoř Thalia Picta.

Fotografka Jindřiška Jiráková chodí ráda do přírody, obdivuje veškeré zázraky, které se kolem ní dějí.
„Když jsem poprvé v hledáčku svého fotoaparátu uviděla čmeláka, to krásné chlupaté tělíčko, které vypadalo jako medvídek, oněměla jsem úžasem. Když jsem se poprvé podívala do motýlího oka, hned jsem věděla, že jsem se zamilovala, že jsem chycená a lapená tou ladností letu z květu na květ. A když jsem poprvé vytiskla fotku motýla, věděla jsem, že ji musím všem ukázat, že se musím podělit o tu nádheru křehkých těl a sametových křídel a fotografií tak zprostředkovat a zachytit ty úžasné okamžiky jejich života“, říká o sobě.
Postupně k makrofotografii přibyly detaily v krajině a ptáci a zvířátka jak v přírodě, tak v zoologických zahradách. „Právě fotky zvířátek budou zdobit pokoje dětských pacientů. Věříme, že dětem příjemné prostředí usnadní jejich pobyt v nemocnici“, uzavírá vrchní sestra kliniky Lenka Jarcovjáková.

Inventura v Lékárně - Výdej pro veřejnost
27.11.2012
Lékárna TN – výdej pro veřejnost oznamuje, že bude z důvodu inventury ZCELA UZAVŘENA od pátku 30. listopadu 2012 od 18,30 hodin do neděle 2. prosince včetně.

Lékárna TN – výdej pro veřejnost oznamuje, že bude z důvodu inventury ZCELA UZAVŘENA od pátku 30. listopadu 2012 od 18,30 hodin do neděle 2. prosince včetně.

Děkujeme za pochopení
Za vedení oddělení výdeje pro veřejnost  Mgr. Petr Hartman


 
Strana: 1 ... 2345678910111213141516
 
 
 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.