Články

Poděkování paní fotografce Jindřišce Jirákové
14.09.2012
Děkujeme paní fotografce  Jindřišce Jiráková za 20 krásných fotografií, které věnovala Klinice dětské chirurgie a traumatologie. Fotografie jsou v současné době vystaveny na chodbách kliniky a přispívají tak k...

Děkujeme paní fotografce  Jindřišce Jiráková za 20 krásných fotografií, které věnovala Klinice dětské chirurgie a traumatologie. Fotografie jsou v současné době vystaveny na chodbách kliniky a přispívají tak k vytvoření  příjemného prostředí pro naše malé pacienty a jejich rodiče.

Nový systém placení parkovacích poplatků
28.07.2012
Vážení návštěvníci naší nemocnice,

Vážení návštěvníci naší nemocnice,

v zájmu zvyšování Vašeho komfortu při návštěvě Thomayerovy nemocnice bychom Vám rádi představili nový systém pro řidiče. V provozu bude od pátku 3. 8. 2012 od 10h.

Pro urychlení zaplacení a odjezdu z areálu jsme vybudovali dva automaty pro placení za parkování. Po zaplacení je pro opuštění areálu určena spodní brána. Tento systém je plně automatický a jeho použití Vám ušetří mnoho času. Umístění automatů a další užitečné informace najdete na přiloženém letáku.

Thomayerova nemocnice vyhlašuje výběrové řízení na rezidenční místa pro lékařské zdravotnické pracovníky
20.07.2012
více na www.ftn.cz

více na http://www.ftn.cz/?id=3304

Mladší a krásnější již dnes!
10.07.2012
Prázdninová akce!!!

Prázdninová akce!!!

Stomatologické oddělení Thomayerovy nemocnice nabízí za velmi výhodných finančních podmínek:

Redukci vrásek pomocí aplikací výplní HA (Princess, Revofil) a Botoxu (Dysport)
Mezoterapii - revitalizace pokožky - Dermaheal HSR,
                   - injekční lipolýzu- odstranění celulitidy a podbradku – Dermaheal LL,
                   - omezení vypadávání vlasů – Dermaheal HL, výtažky z kmenových buněk.
Chirurgickou korekci povislých ústních koutků a samozřejmě zavádění zubních implantátů a bělení zubů.

Telefonický kontakt 261 082 273

Thomayerova nemocnice vyhlašuje výběrové řízení na rezidenční místa pro nelékařské zdravotnické pracovníky
29.06.2012
více na www.ftn.cz/urednideska/

více na http://www.ftn.cz/urednideska/

Půjčovna kompenzačních pomůcek bude v době od 29.6. do 18.7.2012 mimo provoz
28.06.2012
Děkuje za pochopení

Děkuje za pochopení

Thomayerova nemocnice se připojuje ke Světovému dni spirometrie
21.06.2012
U příležitosti Světového dne spirometrie je všem zájemcům otevřena Pneumologická klinika 1. LF UK a Thomayerovy nemocnice, kde si ve středu 27. června od 7 do 19 hodin mohou nechat vyšetřit základní funkci plic. Dozví se, zda u...

U příležitosti Světového dne spirometrie je všem zájemcům otevřena Pneumologická klinika 1. LF UK a Thomayerovy nemocnice, kde si ve středu 27. června od 7 do 19 hodin mohou nechat vyšetřit základní funkci plic. Dozví se, zda u nich není podezření například na astma nebo chronickou obstrukční plicní nemoc (CHOPN).

Spirometrie je vyšetření, při kterém lékař testuje, kolik vzduchu jsou schopny plíce pojmout a jak rychle jsou schopny se vyprázdnit, jinými slovy, jsou-li plíce dostatečně pružné a jsou-li průdušky dostatečně široké. Jedná se tedy o vyšetření, při kterém se hodnotí mechanická funkce plic jako ventilační pumpy, která zajišťuje přísun vzduchu k plicním sklípkům. Abnormální výsledek testu se označuje jako ventilační porucha, kterých může být několik typů. Ty jsou pak obvykle příznačné pro určité skupiny plicních nemocí. Jde o jednu ze základních vyšetřovacích metod, která může odhalit plicní onemocnění už v samém počátku. Vyšetření se provádí pomocí spirometru, přístroje, který zaznamená proudění vzduchu v úrovni pacientových úst a znázorňuje rychlost a množství vzduchu, který se dostane do plic a zpět ven. Spirometrie je nenáročné, neinvazivní vyšetření, které však vyžaduje spolupráci pacienta. V případě, že je zjištěna ventilační porucha, pacient je dále podrobněji vyšetřen.
Spirometrie je obvykle prováděna při podezření na onemocnění plic, v některých případech (CHOPN) přímo ke stanovení diagnózy, dále ke sledování účinku léčby plicních onemocnění, hodnocení jejich progrese a prognózy. „Spirometrii ale doporučujeme i kuřákům, alergikům nebo lidem s dlouhodobým kašlem“, říká primářka Pneumologické kliniky doc. Martina Vašáková. Spirometrie se dále využívá k objasnění příčiny dušností, hodnocení invalidity, ale i pro určení rizika komplikací před hrudními či velkými břišními operacemi. Vzhledem k tomu, že jde o poměrně jednoduchou metodu, využívá se často jako vyhledávací (screeningová) metoda a k epidemiologickým účelům. Den spirometrie má sloužit k vyhledání případných plicních nemocí, a to zejména u kuřáků, kteří mají vysoké riziko vývoje CHOPN, ale i těch, kteří pociťují dechové obtíže ve spojení s fyzickou zátěží, obvykle při běžných denních aktivitách. „Pneumologická klinika 1. LF UK a Thomayerovy nemocnice patří k nejlepším pracovištím v ČR v oboru a disponuje moderní Laboratoří plicních funkcí. Jen pro představu, spirometrických vyšetření se zde každoročně provede mezi 20 a 30 tisíci“, uzavírá vedoucí lékař JIP MUDr. Jan Chlumský.

 

Literární soutěž "Příběhy z cukru"
18.06.2012
O čem soutěž je, prozrazuje samotné motto soutěže: „Pošlete nám nejdojemnější, nejveselejší, nejdramatičtější, nejstrašidelnější, nejnapínavější, zkrátka nej… příběh nebo povídku o životě s cukrovkou a staňte se spoluautory...

O čem soutěž je, prozrazuje samotné motto soutěže: „Pošlete nám nejdojemnější, nejveselejší, nejdramatičtější, nejstrašidelnější, nejnapínavější, zkrátka nej… příběh nebo povídku o životě s cukrovkou a staňte se spoluautory stejnojmenné knihy „Příběhy z cukru“.
Autorem příběhu nemusí být sám diabetik. Soutěž začala 5. června 2012 a potrvá až do 10. října 2012, kdy bude ukončeno zasílání soutěžních příspěvků. Poté odborná porota, v jejímž čele zasednou dva známí spisovatelé Rudolf Křesťan a Ondřej Neff, vybere 10 nejlepších autorů, kteří se stanou spoluautory stejnojmenné e- knihy „Příběhy z cukru“. Jedenáctého vítěze pak určí hlasování čtenářů na portálech www.rok1.cz
a www.doma.cz.
Na všech 11 nejlepších „autorů/autorek příběhů o cukrovce“ čeká atraktivní cena v podobě e-čtečky eReading.cz a dárkový balíček od společnosti Tesco. Všichni zájemci se mohou do soutěže přihlásit na www.rok1.cz.
Literární soutěž je součástí dlouhodobé vzdělávací kampaně, kterou Diabetická asociace České republiky (DAČR) realizuje v ČR směrem k pacientům i odborné veřejnosti. Cílem soutěže je přiblížit české veřejnosti život s cukrovkou jiným způsobem než doposud, pozitivním, ale současně varujícím způsobem upozornit na nebezpečí diabetu, jeho důsledky a vliv na kvalitu života jednotlivce i společnosti.

Podrobnosti k soutěži naleznete na stránkách projektu www.rok1.cz

Pomáhat a léčit - dětský den v Thomayerově nemocnici
08.06.2012
Ve středu 30. května se v Thomayerově nemocnici konalo velké pozdvižení. Zdravotníci, medici, Policie ČR, Hasičský sbor Prahy 4 a další spolupracující organizace připravili pro děti ze základních a mateřských škol bohatý...

Ve středu 30. května se v Thomayerově nemocnici konalo velké pozdvižení. Zdravotníci, medici, Policie ČR, Hasičský sbor Prahy 4 a další spolupracující organizace připravili pro děti ze základních a mateřských škol bohatý poznávací i zábavný program.
Připraveny byly dva okruhy. První nabídl ukázky práce hasičů a policie, stan s předvedením urgentní medicíny, další stanoviště připravily Pediatrická klinika, Plicní klinika, lékárna a Centrum pro vzdělávání a vědu. Tento program zpestřily ukázky amerického fotbalu v podání pražského týmu Black Hawks, míchání koktejlů s Ondřejem Slaninou a skákací hrad.

Druhý okruh vedl přes oddělené dětské psychiatrie a dětské neurologie. Velkým zážitkem pro děti byla i návštěva podzemní nemocnice a zábavné soutěže pořádané sdružením GE Volunteers. Pro nejmenší děti byl připravený projekt Nemocnice pro medvídky.
Stranou nezůstaly ani děti, které jsou hospitalizované, a jejich stav nedovolil, aby se účastnily venkovního programu. Pobyt v nemocnici jim zpestřilo divadelní představení sdružení Loutky v nemocnici, malování barvami na obličej a návštěva dobrovolníků s dárky.

Do nemocnice přišlo na 620 zdravých dětí a věříme, že si tentokrát odnášely samé příjemné zážitky:-)

Děkujeme partnerům akce a spolupracujícím organizacím:

Generální partner GE Volunteers

Ondřej Slanina a Chateu st. Havel
Martina Poustecká
Loutky v nemocnicích
CHIRŠ
IFMSA – organizace mediků
ARAMARK
Black Hawks
Policie ČR
Hasičský sbor Prahy 4
Eurest
Billa
RENTS s.r.o.
Naše kavárna
Baxter
Dobrovolníci DC Lékořice

Více fotografií z Dětského dne najdete na www.lekorice.com

Uzavření lékárny - výdej pro veřejnost 8.6.2012
05.06.2012
V pátek dne 8. června  2012 bude z technických důvodů od 22:00 hod do cca 24.00 hod uzavřena výdejna léků pro veřejnost.

V pátek dne 8. června  2012 bude z technických důvodů od 22:00 hod do cca 24.00 hod uzavřena výdejna léků pro veřejnost.

Děkujeme za pochopení