Články

Koncert Štěpána Raka
02.09.2013
Srdečně Vás zveme na vzpomínkový hudební podvečer s chovancem Masarykových domovů, světovým kytarovým virtuosem, skladatelem, profesorem pražské Akademie muzických umění. Přijďte v neděli 13. října v 17 hodin do kaple Thomayerovy...

Srdečně Vás zveme na vzpomínkový hudební podvečer s chovancem Masarykových domovů, světovým kytarovým virtuosem, skladatelem, profesorem pražské Akademie muzických umění. Přijďte v neděli 13. října v 17 hodin do kaple Thomayerovy nemocnice.

Štěpán Rak patří v současnosti k nejvýznamnějším kytaristům a skladatelům světa. Jeho osobitý, nezaměnitelný styl hry a splynutí s duchem hudby, kterou interpretuje, přináší posluchačům jedinečný a strhující zážitek. Jeho pětiprstová kytarová technika se stala legendou, kterou se jezdí učit kytaristé z celého světa a jeho skladby jsou trvalou součástí repertoáru nejvýznamnějších kytaristů současnosti. Procestoval se svou kytarou doslova celý svět, když vystoupil v 76 zemích čtyř kontinentů.


Štěpán Rak
„když hraje … sám se stává hudbou“
říká o něm tvůrčí pracovní partner Alfréd Strejček

Těšíme se na Vás!

Vstupné je dobrovolné.

Hrdinové záchranného systému v akci - již 9. dětský den v Thomayerově nemocnici
05.06.2013
Ve středu 29. května 2013 navštívilo v rámci dětského dne nemocnici 437 dětí ze základních a mateřských škol. Připraven pro ně byl poznávací i zábavný program ve znamení Integrovaného záchranného systému. Cílem dětského dne je...

Ve středu 29. května 2013 navštívilo v rámci dětského dne nemocnici 437 dětí ze základních a mateřských škol. Připraven pro ně byl poznávací i zábavný program ve znamení Integrovaného záchranného systému. Cílem dětského dne je ukázat zdravým dětem hravou formou práci zdravotníků, přiblížit jim prostředí nemocnice a ukázat, že nemocnice není jen místo, které je spojeno se strachem. Pro děti tak návštěva nemocnice přestává být strašákem.
Žáci základních škol se mohli seznámit s ukázkou práce všech složek integrovaného záchranného systému: – hasičů, policie a záchranné služby v čele se záchranářským kamionem Golemem. Připraven byl i stan s předvedením urgentní medicíny.
Pro děti z MŠ byla připravena Nemocnice pro medvídky, kde si děti pod vedením mediků mohly vyzkoušet práci lékaře a ošetřit své nemocné plyšové kamarády.
Tradičně byl také připraven doprovodný program - skákací hrad, Hafíkův svět a ukázky tance se psy.
Hospitalizované děti navštívil maskot dětského centra Hafíkov s dárky.
Za dobrovolnické centrum Lékořice Dáša Hrubcová.

Mezioborový seminář ARK 1.LF UK a TN
29.04.2013
Anesteziologicko-resuscitační klinika 1.LF UK a TN pořádá seminář s podtitulem "Rozmanitost intenzivní medicíny na pozadí komentovaných kazuistik".

Anesteziologicko-resuscitační klinika 1.LF UK a TN pořádá seminář s podtitulem "Rozmanitost intenzivní medicíny na pozadí komentovaných kazuistik".

Podrobnosti, program – viz www.arkftn.cz

Malí pacienti v Thomayerově nemocnici budou mít nově vyzdobené pokoje
18.12.2012
Na Kliniku dětské chirurgie a traumatologie v Thomayerově nemocnici bylo dnes (11.12.) předáno 23 ks velkoformátových fotografií zvířat. Tyto fotografie klinice věnuje NF Porozumění, který dlouhodobě s TN a především s dětskou...

Na Kliniku dětské chirurgie a traumatologie v Thomayerově nemocnici bylo dnes (11.12.) předáno 23 ks velkoformátových fotografií zvířat. Tyto fotografie klinice věnuje NF Porozumění, který dlouhodobě s TN a především s dětskou chirurgii spolupracuje. Nadační fond dostal fotografie darem od fotografky paní Jindřišky Jirákové, tisk zajistila fotolaboratoř Thalia Picta.

Fotografka Jindřiška Jiráková chodí ráda do přírody, obdivuje veškeré zázraky, které se kolem ní dějí.
„Když jsem poprvé v hledáčku svého fotoaparátu uviděla čmeláka, to krásné chlupaté tělíčko, které vypadalo jako medvídek, oněměla jsem úžasem. Když jsem se poprvé podívala do motýlího oka, hned jsem věděla, že jsem se zamilovala, že jsem chycená a lapená tou ladností letu z květu na květ. A když jsem poprvé vytiskla fotku motýla, věděla jsem, že ji musím všem ukázat, že se musím podělit o tu nádheru křehkých těl a sametových křídel a fotografií tak zprostředkovat a zachytit ty úžasné okamžiky jejich života“, říká o sobě.
Postupně k makrofotografii přibyly detaily v krajině a ptáci a zvířátka jak v přírodě, tak v zoologických zahradách. „Právě fotky zvířátek budou zdobit pokoje dětských pacientů. Věříme, že dětem příjemné prostředí usnadní jejich pobyt v nemocnici“, uzavírá vrchní sestra kliniky Lenka Jarcovjáková.

Inventura v Lékárně - Výdej pro veřejnost
27.11.2012
Lékárna TN – výdej pro veřejnost oznamuje, že bude z důvodu inventury ZCELA UZAVŘENA od pátku 30. listopadu 2012 od 18,30 hodin do neděle 2. prosince včetně.

Lékárna TN – výdej pro veřejnost oznamuje, že bude z důvodu inventury ZCELA UZAVŘENA od pátku 30. listopadu 2012 od 18,30 hodin do neděle 2. prosince včetně.

Děkujeme za pochopení
Za vedení oddělení výdeje pro veřejnost  Mgr. Petr Hartman


Vánoční benefiční koncert Jaroslava Svěceného
20.11.2012
Rádi bychom Vás co nejsrdečněji pozvali na adventní benefiční koncert Jaroslava Svěceného, který se koná 3.12.2012 od 20 hod. v kostele sv. Martina ve zdi.

Rádi bychom Vás co nejsrdečněji pozvali na adventní benefiční koncert Jaroslava Svěceného, který se koná 3.12.2012 od 20 hod. v kostele sv. Martina ve zdi.

Více informací naleznete v pozvánce.

Předvánoční koncert v nemocniční kapli
19.11.2012
Srdečně Vás zveme na předvánoční koncert do nemocniční kaple sv. Václava.V úterý 11. prosince od 18.30h zde zazní Česká mše Vánoční J. J. Ryby v podání Modřanského chrámového sboru a Emauzského sboru a orchestru a jejich...

Srdečně Vás zveme na předvánoční koncert do nemocniční kaple sv. Václava.
V úterý 11. prosince od 18.30h zde zazní Česká mše Vánoční J. J. Ryby v podání Modřanského chrámového sboru a Emauzského sboru a orchestru a jejich sólistů.

Vstupné je dobrovolné.
Všichni jsou vítáni!

Vánoční setkání adoptivních a pěstounských rodin 2012
14.11.2012
Vážení rodiče, děti a přátelé,

Vážení rodiče, děti a přátelé,

dovolujeme si Vás pozvat na tradiční vánoční setkání adoptivních a pěstounských rodin, které se koná v něděli 9.12. 2012 od 1500 ve Villa Dreucici. Čeká vás vánoční atmosféra, občerstvení, zábava a dárečky pro děti.

Podrobnější informace naleznete v ZDE.

Prosím o potvrzení účasti do neděle 1.12.2012 na email: ftn.zahradnickova@seznam.cz

(Internetová adresa místa konání: www.villadreucici.eu)

Mezinárodní den seniorů v Thomayerově nemocnici
05.10.2012
1. říjen je Mezinárodním dnem seniorů a tento svátek jsme si připomněli také tady v nemocnici. Seniorské pacienty přišli potěšit malým dárečkem a svou návštěvou zaměstnanci Centra podpůrné péče Lékořice a firemní dobrovolníci...

1. říjen je Mezinárodním dnem seniorů a tento svátek jsme si připomněli také tady v nemocnici. Seniorské pacienty přišli potěšit malým dárečkem a svou návštěvou zaměstnanci Centra podpůrné péče Lékořice a firemní dobrovolníci společnosti SAP.
Během dopoledne společně vyráběli přání s osobními vzkazy pacientům. V odpoledních hodinách obcházeli oddělení a roznášeli přání spolu s dobrým slovem, úsměvem a někdy i s písničkou na přání. Během odpoledne dobrovolníci obešli více jak 300 pacientů a rozdali spoustu radosti.

Zaměstnancům společnosti SAP děkujeme a jsme rádi, že nám pomohli vytvořit tak pěknou atmosféru na odděleních.

19. společenský večer SEBEVĚDOMÍ PRO KAŽDÝ DEN
02.10.2012
Dovolujeme si vás pozvat na již 19. společenský večer SEBEVĚDOMÍ PRO KAŽDÝ DEN, který se koná 9.října od 1900 v Paláci Illusion.

Dovolujeme si vás pozvat na již 19. společenský večer SEBEVĚDOMÍ PRO KAŽDÝ DEN, který se koná 9.října od 1900 v Paláci Illusion.

Více informací naleznete v pozvánce.