Články

Křest kalendáře vrchních sester
17.12.2015
14. prosince byl u nás v nemocnici na "vizitě" herec Petr Rychlý alias primář Čestmír Mázl ze seriálu TV Nova - Ordinace v růžové zahradě. Společně s vedením nemocnice a vrchními sestrami pokřtil kalendář, které naše...

14. prosince byl u nás v nemocnici na "vizitě" herec Petr Rychlý alias primář Čestmír Mázl ze seriálu TV Nova - Ordinace v růžové zahradě. Společně s vedením nemocnice a vrchními sestrami pokřtil kalendář, které naše vrchní sestřičky nafotily. Výtěžek z kalendáře půjde na dobročinné projekty Centra podpůrné péče při Thomayerově nemocnici. Sám Petr Rychlý si na křtu zakoupil hned 10 ks kalendářů.

Kalendář si můžete zakoupit v kavárně naší nemocnice (cca 50 metrů vlevo od hlavního vjezdu - pavilon A1).

Prestižní cenu Inovace roku získala TN
17.12.2015
Thomayerova nemocnice a 1. LF UK obdrželi prestižní ocenění Inovace roku, kterou každoročně uděluje Asociace inovačního podnikání ČR. Ta se letos rozhodovala mezi 19 projekty. Naší nemocnici byla cena udělena za vynález...

Thomayerova nemocnice a 1. LF UK obdrželi prestižní ocenění Inovace roku, kterou každoročně uděluje Asociace inovačního podnikání ČR. Ta se letos rozhodovala mezi 19 projekty. Naší nemocnici byla cena udělena za vynález vstřebatelného tracheálního stentu z polydioxanového vlákna
a ocenění v budově Senátu Parlamentu ČR převzala primářka Pneumologické kliniky 1. LF UK a Thomayerovy nemocnice, prof. MUDr. Martina Vašáková, Ph.D.

Použití tohoto nového vynálezu naší nemocnice odbourá nutnost další operace, která byla nutná kvůli vynětí trubic z nevstřebatelných materiálů, většinou silikonových nebo kovových, které navíc mnohdy dráždí citlivou tkáň průdušnice. Pacientům se tak usnadní návrat do běžného života, protože síťka se po zhruba stech dnech v průdušnici sama rozpadne.

„Velmi si tohoto ocenění vážím. Je důkazem vysoké odbornosti lékařů naší nemocnice,“ reagoval na ocenění ředitel Thomayerovy nemocnice, doc. MUDr. Zdeněk Beneš, CSc.

Cena inovace roku (.pdf)

Výsledek celostátního projektu "Nejlepší nemocnice 2015"
03.12.2015
Organizátorem průzkumu byla nezisková organizace HealthCare Institute.

Organizátorem průzkumu byla nezisková organizace HealthCare Institute.

Průzkum byl realizován v období mezi 1. únorem a  31. srpnem 2015.
Bylo do něj zapojeno 156 nemocnic s akutními lůžky z celé České Republiky.

Thomayerova nemocnice obsadila 2. místo v rámci Hlavního města Prahy v průzkumu spokojenosti hospitalizovaných i ambulantních pacientů a 3. místo v celostátním žebříčku v průzkumu spokojenosti ambulantních pacientů.

 

Stránku s výsledky najdete ZDE.

Nabídka pronájmu - rekreační objekt na Nové Živohošti
27.11.2015
TN nabízí k pronájmu rekreační objekt na Nové Živohošti.Více informací a fotogalerii najdete ZDE.

TN nabízí k pronájmu rekreační objekt na Nové Živohošti.

Více informací a fotogalerii najdete ZDE.

Onkologická sympozia
21.10.2015
Srdečně Vás zveme na ONKOLOGICKÁ SYMPOZIA,která proběhnou 19. až 20. listopadu 2015 v Kongresovém centru hotelu Olympik Artemis v Praze.

Srdečně Vás zveme na ONKOLOGICKÁ SYMPOZIA,
která proběhnou 19. až 20. listopadu 2015 v Kongresovém centru hotelu Olympik Artemis v Praze.

Informace a podrobný program najdete ke stažení ZDE. (.pdf)

 

 

Seminář - Jak se připravit na odběr biologického materiálu
03.09.2015
 

 

Thomayerova nemocnice
Ošetřovatelská poliklinika ve spolupráci s oddělením klinické biochemie

pořádá seminář pro veřejnost na téma:

JAK SE PŘIPRAVIT NA ODBĚR BIOLOGICKÉHO MATERIÁLU

 

 


Datum: 13. 10. 2015
Čas: 17.00 - 18.00 hod.
Místo: Pavilon A1 – přízemí,  Ošetřovatelská poliklinika
Cena: zdarma

Přihlášky na tel.: 261 082 464, 605 235 784
E-mail: tatjana.jezkova@ftn.cz

Centrum pro závislé na tabáku
29.06.2015
Závislost na tabáku (nikotinu) je nemoc, které není snadné se zbavit. Naše centrum je specializované pracoviště na půdě zdravotnického zařízení nabízející svou pomoc lidem, kteří jsou pevně rozhodnuti s kouřením přestat a rádi by...

Závislost na tabáku (nikotinu) je nemoc, které není snadné se zbavit. Naše centrum je specializované pracoviště na půdě zdravotnického zařízení nabízející svou pomoc lidem, kteří jsou pevně rozhodnuti s kouřením přestat a rádi by získali pomoc, aby tento nelehký úkol zvládli.

Léčebný plán upravujeme individuálně podle potřeb a možností každého pacienta, vždy však s cílem minimalizovat abstinenční příznaky a maximalizovat šanci na úspěch.

Informace ZDE

Dětský den v Thomayerově nemocnici
05.06.2015
Ve středu 27. května 2015 navštívilo Thomayerovu nemocnici téměř 700 dětí ze základních a mateřských škol ze spádové oblasti, aby se zde zúčastnily dětského dne. Byl pro ně připraven program, během kterého měly děti možnost...

Dětský den v TN 2015

Ve středu 27. května 2015 navštívilo Thomayerovu nemocnici téměř 700 dětí ze základních a mateřských škol ze spádové oblasti, aby se zde zúčastnily dětského dne. Byl pro ně připraven program, během kterého měly děti možnost bezbolestně a zábavně poznat práci zdravotníků.

Cílem dětského dne je nenásilnou hravou formou přiblížit dětem z mateřských a základních škol ze spádové oblasti nemocniční prostředí a ukázat jim, že nemocnice není jen místo, které je spojeno se strachem. Dětský den je výbornou příležitostí, jak do areálu přilákat zdravé děti, které se zde bez bolesti a strachu seznamují s prostředím nemocnice a případná její návštěva pak pro ně přestává být strašákem.

Pro děti ze základních škol byla připravena trasa s jednotlivými stanovišti, na kterých je sestřičky, ale i zdravotní bratři interaktivním způsobem seznamovali s prací konkrétních odborných oddělení. Děti se mohly seznámit s Klinikou dětské chirurgie a traumatologie, s Chirurgickou klinikou, s Pediatrickou klinikou, Anesteziologicko-resuscitační klinikou, Interním oddělením, Dětskou neurologií, Gynekologicko-porodnickým oddělením a s Lékárnou, kde si mohly vyrobit vlastní mastičku.

Součástí programu byla i ukázka práce hasičů a policie, kteří se zaměřili především na prevenci. Atrakcí pro děti byla přítomnost jízdní policie. Menší děti z mateřských škol navštívily „Nemocnici pro medvídky“, ve které je medici z organizace IFMSA 1. LF UK učili, jak se mají starat o své nemocné plyšové medvídky.

Tradičně byl připraven také doprovodný program - skákací hrad a prohlídka sanitky.

Stranou nezůstaly ani děti, které zrovna tou dobou ležely na některém z dětských oddělení v nemocnici. Za nimi přišli dobrovolníci, kteří jim rozdávali dárky a potěšit je přišel i kouzelník. Na odděleních program proběhl opravdu na dětský den, tedy 1. 6.

Děkujeme všem, kteří pomohli letošní dětský den připravit a zrealizovat.
Partneři akce a spolupracující organizace:
Generální partner GE Volunteers
Billa, Libeřské lahůdky, CHIRŠ, IFMSA – organizace mediků, Sun Invent, HZS, Policie ČR, Naše kavárna, Lékořice z. s., Dobrovolníci DC Lékořice

Světový den hypertenze
06.05.2015
18. a 19. května 2015.

18. a 19. května 2015.

Zveme Vás do lékárny Thomayerovy nemocnice nechat si změřit krevní tlak.

Znáte svůj krevní tlak?
Za podpory České lékárnické komory se uskuteční osvětová kampaň ke Světovému dni hypertenze. Cílem je zvýšit povědomí o hypertenzi a upozornit na její rizika.

V rámci této kampaně bude v lékárně Thomayerovy nemocnice na pavilonu P probíhat bezplatné měření krevního tlaku.

Kdy: 18. a 19.května v době od 8 do 15 hod.

Více informací ZDE. (.pdf)

Evropský den melanomu 11.5.2015
06.05.2015
Zveme Vás do naší nemocnice - přijďte si nechat vyšetřit znaménka a dozvědět se více o tomto onemocnění.

Zveme Vás do naší nemocnice - přijďte si nechat vyšetřit znaménka a dozvědět se více o tomto onemocnění.

Více informací ZDE. (.pdf)