Články

Ve čtvrtek 14. dubna přišly děti z mateřské školy Sedlčanská zazpívat pacientům z LDN
14.04.2011
Ve čtvrtek 14. dubna přišly děti z mateřské školy Sedlčanská zazpívat pacientům z LDN na pavilon A2 Thomayerovy nemocnice. Děti z této školky přicházejí na LDN  pravidelně. Pacienti se na jejich zpívání vždy velmi těší....

Ve čtvrtek 14. dubna přišly děti z mateřské školy Sedlčanská zazpívat pacientům z LDN na pavilon A2 Thomayerovy nemocnice. Děti z této školky přicházejí na LDN  pravidelně. Pacienti se na jejich zpívání vždy velmi těší. Chodba 1. patra byla zcela zaplněna pacienty a děti za své jarní písničky sklidily velký potlesk a chválu.

Dětem i paní učitelce Hejdukové, která s dětmi písničky nacvičuje, za krásné vystoupení moc děkujeme.

Firemní dobrovolníci Telefonica O2 přišli opět pomoci
05.04.2011
V pondělí 4. dubna 2011 do naší nemocnice zavítalo čtyřicet zaměstnanců společnosti Telfonica O2 s chutí pomáhat.

V pondělí 4. dubna 2011 do naší nemocnice zavítalo čtyřicet zaměstnanců společnosti Telfonica O2 s chutí pomáhat.

Rozděleni do čtyř skupin a vybaveni pracovním náčiním se vrhli na připravenou práci. Jedna skupina se statečně vypořádala s nátěrem dveří v lůžkové části Onkologického oddělení. Druhá zamířila do suterénu pavilonu A1, kde proměnila k nepoznání přístupovou chodbu ke keramické dílně. Část této skupinky také vyrobila papírové domečky pro děti.

Třetí parta vybavená špachtlemi a dobrou náladou pomáhala upravit zázemí Naší kavárny. Poslední skupina měla práci nejdobrodružnější…nejprve se snažili dokončit nátěr zábradlí na oddělení dětské psychiatrie, déšť je však z terasy vyhnal, takže vše museli zabalit a přestěhovat se na jiný konec nemocnice, dovnitř pavilonu A1, kde ještě hravě zvládli očistit a natřít zábradlí a topení na schodišti Centra pro vědu a vzdělávání.

Za odvedenou práci dobrovolníkům moc děkujeme!!!

Vznikla Pražská nemocniční pětka
28.03.2011
Rok 2011 byl vyhlášen Evropským rokem dobrovolných činností na podporu aktivního občanství. Je to výborná příležitost dozvědět se o činnosti dobrovolníků mnohem víc, než dosud.  S lidmi, kteří chtějí pomáhat, se můžete...

Rok 2011 byl vyhlášen Evropským rokem dobrovolných činností na podporu aktivního občanství. Je to výborná příležitost dozvědět se o činnosti dobrovolníků mnohem víc, než dosud.  S lidmi, kteří chtějí pomáhat, se můžete setkat v různých oblastech. Jednou z nich jsou také nemocnice a zdravotnická zařízení.

Zástupci pěti pražských nemocnic, ve kterých dobrovolníci působí, založili při příležitosti Evropského roku dobrovolnictví  pracovní skupinu s názvem „Pražská nemocniční pětka“.  Patří k ní Fakultní nemocnice v Motole, Fakultní Thomayerova nemocnice s poliklinikou, Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, Všeobecná fakultní nemocnice  v Praze a Ústřední vojenská nemocnice Praha. Tato skupina bude v průběhu roku 2011 seznamovat odbornou i laickou veřejnost s aktivitami dobrovolníků v nemocnicích. Cílem Pražské nemocniční pětky je zejména aktivní propagace dobrovolnictví ve zdravotnictví, které má v České republice již desetiletou tradici.    

Co všechno Pražská nemocniční pětka připravuje ?
Odborné semináře zaměřené na bezpečnost dobrovolnického programu a firemní dobrovolnictví, workshop věnovaný canisterapii a zooterapii a přednášky pro veřejnost o významu dobrovolnictví. Vše završí společný podzimní happening pro všechny, kteří se o dobrovolnické aktivity ve zdravotnictví zajímají.  

V současné době můžete v pražských nemocnicích potkat několik desítek dobrovolníků. Věnují se jako společníci hospitalizovaným dětem i dospělým pacientům. Povídají si s nimi, malují, hrají stolní hry, pouštějí si filmy, zpívají nebo hrají divadlo. „Vždycky, když odcházím z oddělení dětských popálenin, divím se, jak mi ten čas návštěvy strašně utekl. Jsem rád, když děti mají radost a jsou spokojené.“ shrnul svou činnost dobrovolník Honza z vinohradské nemocnice. Hospitalizovaní senioři mohou s dobrovolníky trénovat paměť, děti si s nimi vyrábějí přívěsky a korále nebo si společně zahrají na nějaký hudební nástroj. Velmi oblíbenými jsou také dobrovolníci se speciálně vycvičenými canisterapeutickými pejsky nebo s jinými drobnými zvířaty, kteří docházejí za seniory i na dětská oddělení. Vítaná je také pomoc dobrovolníků při přípravě jednorázových akcí, kulturních programů a koncertů. Každým dnem přinášejí do nemocnic pohodu, zábavu a dobrou náladu. Jak uvedla MUDr. Jana Marečková, ošetřující lékařka z Léčebny dlouhodobě nemocných ve Fakultní  nemocnici v Motole: „Pro několik mých pacientů se vaši dobrovolníci stali jediným kontaktem se světem vně nemocnice, což asi málokdo dokáže ocenit.“ Mgr. Lenka Hejzlarová, náměstkyně pro nelékařská zdravotnická povolání z Fakultní Thomayerovy nemocnice, k tomu dodává: „Dobrovolnictví je úžasný fenomén, který do naší nemocnice přináší nového ducha a jiné pohledy na poskytování ošetřovatelské péče našim pacientům.“

Pro nás všechny je existence těchto dobrovolných pomocníků příjemným zjištěním, že navzdory všemu není dnešní doba jen o penězích a honbě za kariérou. Můžeme si jen přát, aby šikovných dobrovolníků ve zdravotnictví neubývalo. Jsou zde potřeba víc, než si kdokoliv z nás umí představit.

Kontakty:
Fakultní Thomayerova nemocnice s poliklinikou
PhDr. Jana Holinská
dobrovolnici@ftn.cz

Naše kavárna zahájila provoz 7. února 2011
04.02.2011
Po dlouhé a strastiplné cestě Vás konečně můžeme s radostí pozvat na výtečnou kávu.

Po dlouhé a strastiplné cestě Vás konečně můžeme s radostí pozvat na výtečnou kávu.

Zrekonstruované prostory na pavilonu A1 odkazují na slavnou éru třidsátých let. V příjemné atmosféře si můžete vychutnat nejen kávu, ale také kvalitní čaje a ovocné mošty. Denní nabídka sladkého i slaného pečiva, moučníků a dalších dobrot bude obměňována. Káva bude připravována dle nejvyšších standardů kávové kultury. Dodavatelem je společnost Mamacoffee, která vlastní první českou fairtrade pražírnu.

Kávu Vám rádi připravíme také s sebou, prodávat ji budeme i jako balenou.

Otevírací doba bude od 7-18h, zatím pouze ve všední dny.

Těšíme se na Vás!

Rezervace si můžete již nyní objednávat e-mailem: kavarna@ftn.cz 
Více informací najdete na: www.lekorice.com 

U příležitosti XIX. Světového dne nemocných
02.02.2011
se v pátek 11. února 2011 od 14,00 hod. uskuteční v kapli sv. Václava ve Fakultní Thomayerově nemocnici s poliklinikou slavnostní bohoslužba. Mši svatou bude sloužit Mons. Dominik Duka OP, arcibiskup pražský.

se v pátek 11. února 2011 od 14,00 hod. uskuteční v kapli sv. Václava ve Fakultní Thomayerově nemocnici s poliklinikou slavnostní bohoslužba. Mši svatou bude sloužit Mons. Dominik Duka OP, arcibiskup pražský.

Budete srdečně vítáni.
Vedení nemocnice.

pozvánka(.pdf)

Dubnové termíny semináře pro veřejnost - Laická první pomoc
25.01.2011
1. část - Kardiopulmonální resuscitace, poskytování první pomoci dospělému, dítěti, nácvik na modelu

1. část - Kardiopulmonální resuscitace, poskytování první pomoci dospělému, dítěti, nácvik na modelu

Datum: 12.4. 2011
Čas: 17.00 – 19.00
Místo: Pavilon A1 – Centrum pro vědu a vzdělávání
Cena: 150,- Kč (platba na místě)
Kapacita: počet míst je limitovaný

2. část - Situace, se kterými se můžete setkat (diabetické kóma, epileptický záchvat, otrava…)

Datum: 19.4. 2011
Čas: 17.00 – 19.00
Místo: Pavilon A1 – Centrum pro vědu a vzdělávání
Cena: 150,- Kč (platba na místě)
Kapacita: počet míst je limitovaný.

Přihlášky na tel.: 261 082 464, 605 235 784 nebo
e-mail: tatjana.jezkova@ftn.cz

Oznámení o znovuotevření nenádorové radioterapie
05.01.2011
Radioterapeutický úsek Onkologického odd. FTNsP si vás dovoluje upozornit na znovuotevření nenádorové radioterapie (léčba protizánětlivá a analgetická) na svém pracovišti.

Radioterapeutický úsek Onkologického odd. FTNsP si vás dovoluje upozornit na znovuotevření nenádorové radioterapie (léčba protizánětlivá a analgetická) na svém pracovišti.

Otevření do klinického provozu plánujeme cca od začátku února 2011.

Adresa:
Onkologické odd. - Radioterapie
Fakultní Thomayerova nemocnice s poliklinikou, Praha  4-Krč, Vídeňská 800
pav. A3 (plánování léčby zářením), pav. X (ozařovny)

Kontakt:
MUDr. Eva Voršilková, eva.vorsilkova@ftn.cz, tel. 261 082 603

Objednání možno telefonicky denně mezi 9-12 hod. na výše uvedeném telefonu.

Nadační fond Porozumění pomáhá Klinice dětské chirurgie a traumatologie 3.LF UK a FTNsP již několik let.
16.12.2010
Kromě pomoci při výzdobě prostor Jednotky intenzivní a resuscitační péče a nákupu polohovacích pomůcek teď také přispívá na přístroje pro rehabilitační péči. Dne 3.12.2010 nadace Porozumění předala naší klinice rotoped Golf P,...

Kromě pomoci při výzdobě prostor Jednotky intenzivní a resuscitační péče a nákupu polohovacích pomůcek teď také přispívá na přístroje pro rehabilitační péči. Dne 3.12.2010 nadace Porozumění předala naší klinice rotoped Golf P, který bude využíván pro rehabilitaci pacientů jak v lůžkové tak v ambulantní péči.

Děkujeme

"Naše kavárna"
10.12.2010
Thomayerova nemocnice společně s občanským sdružením Lékořice realizuje unikátní projekt. V centrální části nemocnice bude v lednu 2011 otevřena kavárna, ve které dostanou příležitost k zaměstnání přednostně rodinní příslušníci...

Thomayerova nemocnice společně s občanským sdružením Lékořice realizuje unikátní projekt. V centrální části nemocnice bude v lednu 2011 otevřena kavárna, ve které dostanou příležitost k zaměstnání přednostně rodinní příslušníci dlouhodobě hospitalizovaných pacientů. Tím se projekt snaží přispět ke zlepšení situace rodiny pacienta. Vazba rodiny na nemocnici může trvat od několika dnů, až po několik let - jako je to například v případě chronicky nemocných dětí.

Prostor, který je kompletně rekonstruován bude odkazovat na tradici Masarykových domovů (1928). V té době zde byla "jídelna žen". Dobové fotografie připomenou unikátní zařízení, které pečovalo o mnoho potřebných sociálních skupin. Finanční prostědky na tento projekt jsou získávány z grantů, příspěvků nadací, firem a také drobných dárců.

Hlavním partnerem projektu se stala Všeobecná zdravotní pojišťovna.
Patronem je známý restauratér Ondřej Slanina.

Více informací na www.lekorice.com

Karin Pospíšilová
koordinátorka