Články

Nadační fond Porozumění si Vás dovoluje pozvat na seminář se zahraniční účastí
24.04.2011
„Komunikace mezi zdravotnickým personálem a pacienty, resp. rodiči hospitalizovaných dětí“

„Komunikace mezi zdravotnickým personálem a pacienty, resp. rodiči hospitalizovaných dětí“

který se koná dne 11.05.2011 od 9:30 do 15:00 hod.
v Praze v Emauzách v sále bývalého refektáře, Vyšehradská 49/320, Praha 2

 

 

Dobročinný bazar
24.04.2011
Jarní dobročinný bazar ve dnech od 17. do 19. dubna, který každoročně v nemocniční kapli sv. Václava pořádá Lékořice o.s. ve spolupráci s Thomayerovou nemocnicí, se od těch minulých zásadně odlišoval. Prodávali jsme na...

Jarní dobročinný bazar ve dnech od 17. do 19. dubna, který každoročně v nemocniční kapli sv. Václava pořádá Lékořice o.s. ve spolupráci s Thomayerovou nemocnicí, se od těch minulých zásadně odlišoval. Prodávali jsme na něm totiž pouze oblečení, obuv a hračky, které nám lidé na bazar věnovali.

Byli jsme mile překvapeni, že i přes novou formu bazaru  ho během tří dnů navštívilo hodně lidí , na prodej bylo dostatek krásných věcí a spokojeni byli i všichni, kteří u nás nakoupili.

Příjemnou atmosféru během celého bazaru pomáhala vytvořit  naše „polní čajovna“ a také krásné počasí, které nám letos opravdu přálo.
Rádi bychom touto formou poděkovali všem, kteří  bazar podpořili a přispěli k celkovému výtěžku ve výši 29.710,-Kč.  Celá částka bude použita na realizaci dobrovolnického programu v Thomayerově nemocnici.

Výborný a pohodový průběh bazaru by nebyl možný bez vydatné pomoci dobrovolníků DC Lékořice, DC Malíček  a zaměstnanců společnosti Baxter, kteří  nám vypomohli nejen s bazarem, ale také s přípravou velikonočního klubu pro děti zaměstnanců Thomayerovy nemocnice.

Firemní dobrovolníci
18.04.2011
V sobotu 16. dubna 2011 přišli zaměstnanci z firmy Telefonica O2 v rámci firemního dobrovolnictví pomoci do Thomayerovy nemocnice v Krči.

V sobotu 16. dubna 2011 přišli zaměstnanci z firmy Telefonica O2 v rámci firemního dobrovolnictví pomoci do Thomayerovy nemocnice v Krči.

Svůj volný čas a energii věnovali firemní dobrovolníci II. Interní klinice, kde pomáhali zvelebovat prostory této kliniky malováním chodby a vestibulu přímo na oddělení. Dále také působili na onkologickém oddělení, kde se díky nim podařilo zrenovovat všechny dveře. Posledním oddělením, kde firemní dobrovolníci pomohli, bylo oddělení novorozenců, kde je nyní již krásně natřené zábradlí na terase tohoto oddělení.

Dobrovolníkům moc děkujeme za jejich práci ve volném čase a těšíme se na další spolupráci.

Chcete darovat plazmu?
18.04.2011
Tranfuzni oddělení FTNsP nově zahajuje program přístrojových plazmaferéz (podrobnosti zde).

Tranfuzni oddělení FTNsP nově zahajuje program přístrojových plazmaferéz (podrobnosti zde).

Ve čtvrtek 14. dubna přišly děti z mateřské školy Sedlčanská zazpívat pacientům z LDN
14.04.2011
Ve čtvrtek 14. dubna přišly děti z mateřské školy Sedlčanská zazpívat pacientům z LDN na pavilon A2 Thomayerovy nemocnice. Děti z této školky přicházejí na LDN  pravidelně. Pacienti se na jejich zpívání vždy velmi těší....

Ve čtvrtek 14. dubna přišly děti z mateřské školy Sedlčanská zazpívat pacientům z LDN na pavilon A2 Thomayerovy nemocnice. Děti z této školky přicházejí na LDN  pravidelně. Pacienti se na jejich zpívání vždy velmi těší. Chodba 1. patra byla zcela zaplněna pacienty a děti za své jarní písničky sklidily velký potlesk a chválu.

Dětem i paní učitelce Hejdukové, která s dětmi písničky nacvičuje, za krásné vystoupení moc děkujeme.

Firemní dobrovolníci Telefonica O2 přišli opět pomoci
05.04.2011
V pondělí 4. dubna 2011 do naší nemocnice zavítalo čtyřicet zaměstnanců společnosti Telfonica O2 s chutí pomáhat.

V pondělí 4. dubna 2011 do naší nemocnice zavítalo čtyřicet zaměstnanců společnosti Telfonica O2 s chutí pomáhat.

Rozděleni do čtyř skupin a vybaveni pracovním náčiním se vrhli na připravenou práci. Jedna skupina se statečně vypořádala s nátěrem dveří v lůžkové části Onkologického oddělení. Druhá zamířila do suterénu pavilonu A1, kde proměnila k nepoznání přístupovou chodbu ke keramické dílně. Část této skupinky také vyrobila papírové domečky pro děti.

Třetí parta vybavená špachtlemi a dobrou náladou pomáhala upravit zázemí Naší kavárny. Poslední skupina měla práci nejdobrodružnější…nejprve se snažili dokončit nátěr zábradlí na oddělení dětské psychiatrie, déšť je však z terasy vyhnal, takže vše museli zabalit a přestěhovat se na jiný konec nemocnice, dovnitř pavilonu A1, kde ještě hravě zvládli očistit a natřít zábradlí a topení na schodišti Centra pro vědu a vzdělávání.

Za odvedenou práci dobrovolníkům moc děkujeme!!!

Vznikla Pražská nemocniční pětka
28.03.2011
Rok 2011 byl vyhlášen Evropským rokem dobrovolných činností na podporu aktivního občanství. Je to výborná příležitost dozvědět se o činnosti dobrovolníků mnohem víc, než dosud.  S lidmi, kteří chtějí pomáhat, se můžete...

Rok 2011 byl vyhlášen Evropským rokem dobrovolných činností na podporu aktivního občanství. Je to výborná příležitost dozvědět se o činnosti dobrovolníků mnohem víc, než dosud.  S lidmi, kteří chtějí pomáhat, se můžete setkat v různých oblastech. Jednou z nich jsou také nemocnice a zdravotnická zařízení.

Zástupci pěti pražských nemocnic, ve kterých dobrovolníci působí, založili při příležitosti Evropského roku dobrovolnictví  pracovní skupinu s názvem „Pražská nemocniční pětka“.  Patří k ní Fakultní nemocnice v Motole, Fakultní Thomayerova nemocnice s poliklinikou, Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, Všeobecná fakultní nemocnice  v Praze a Ústřední vojenská nemocnice Praha. Tato skupina bude v průběhu roku 2011 seznamovat odbornou i laickou veřejnost s aktivitami dobrovolníků v nemocnicích. Cílem Pražské nemocniční pětky je zejména aktivní propagace dobrovolnictví ve zdravotnictví, které má v České republice již desetiletou tradici.    

Co všechno Pražská nemocniční pětka připravuje ?
Odborné semináře zaměřené na bezpečnost dobrovolnického programu a firemní dobrovolnictví, workshop věnovaný canisterapii a zooterapii a přednášky pro veřejnost o významu dobrovolnictví. Vše završí společný podzimní happening pro všechny, kteří se o dobrovolnické aktivity ve zdravotnictví zajímají.  

V současné době můžete v pražských nemocnicích potkat několik desítek dobrovolníků. Věnují se jako společníci hospitalizovaným dětem i dospělým pacientům. Povídají si s nimi, malují, hrají stolní hry, pouštějí si filmy, zpívají nebo hrají divadlo. „Vždycky, když odcházím z oddělení dětských popálenin, divím se, jak mi ten čas návštěvy strašně utekl. Jsem rád, když děti mají radost a jsou spokojené.“ shrnul svou činnost dobrovolník Honza z vinohradské nemocnice. Hospitalizovaní senioři mohou s dobrovolníky trénovat paměť, děti si s nimi vyrábějí přívěsky a korále nebo si společně zahrají na nějaký hudební nástroj. Velmi oblíbenými jsou také dobrovolníci se speciálně vycvičenými canisterapeutickými pejsky nebo s jinými drobnými zvířaty, kteří docházejí za seniory i na dětská oddělení. Vítaná je také pomoc dobrovolníků při přípravě jednorázových akcí, kulturních programů a koncertů. Každým dnem přinášejí do nemocnic pohodu, zábavu a dobrou náladu. Jak uvedla MUDr. Jana Marečková, ošetřující lékařka z Léčebny dlouhodobě nemocných ve Fakultní  nemocnici v Motole: „Pro několik mých pacientů se vaši dobrovolníci stali jediným kontaktem se světem vně nemocnice, což asi málokdo dokáže ocenit.“ Mgr. Lenka Hejzlarová, náměstkyně pro nelékařská zdravotnická povolání z Fakultní Thomayerovy nemocnice, k tomu dodává: „Dobrovolnictví je úžasný fenomén, který do naší nemocnice přináší nového ducha a jiné pohledy na poskytování ošetřovatelské péče našim pacientům.“

Pro nás všechny je existence těchto dobrovolných pomocníků příjemným zjištěním, že navzdory všemu není dnešní doba jen o penězích a honbě za kariérou. Můžeme si jen přát, aby šikovných dobrovolníků ve zdravotnictví neubývalo. Jsou zde potřeba víc, než si kdokoliv z nás umí představit.

Kontakty:
Fakultní Thomayerova nemocnice s poliklinikou
PhDr. Jana Holinská
dobrovolnici@ftn.cz

Naše kavárna zahájila provoz 7. února 2011
04.02.2011
Po dlouhé a strastiplné cestě Vás konečně můžeme s radostí pozvat na výtečnou kávu.

Po dlouhé a strastiplné cestě Vás konečně můžeme s radostí pozvat na výtečnou kávu.

Zrekonstruované prostory na pavilonu A1 odkazují na slavnou éru třidsátých let. V příjemné atmosféře si můžete vychutnat nejen kávu, ale také kvalitní čaje a ovocné mošty. Denní nabídka sladkého i slaného pečiva, moučníků a dalších dobrot bude obměňována. Káva bude připravována dle nejvyšších standardů kávové kultury. Dodavatelem je společnost Mamacoffee, která vlastní první českou fairtrade pražírnu.

Kávu Vám rádi připravíme také s sebou, prodávat ji budeme i jako balenou.

Otevírací doba bude od 7-18h, zatím pouze ve všední dny.

Těšíme se na Vás!

Rezervace si můžete již nyní objednávat e-mailem: kavarna@ftn.cz 
Více informací najdete na: www.lekorice.com 

U příležitosti XIX. Světového dne nemocných
02.02.2011
se v pátek 11. února 2011 od 14,00 hod. uskuteční v kapli sv. Václava ve Fakultní Thomayerově nemocnici s poliklinikou slavnostní bohoslužba. Mši svatou bude sloužit Mons. Dominik Duka OP, arcibiskup pražský.

se v pátek 11. února 2011 od 14,00 hod. uskuteční v kapli sv. Václava ve Fakultní Thomayerově nemocnici s poliklinikou slavnostní bohoslužba. Mši svatou bude sloužit Mons. Dominik Duka OP, arcibiskup pražský.

Budete srdečně vítáni.
Vedení nemocnice.

pozvánka(.pdf)

Dubnové termíny semináře pro veřejnost - Laická první pomoc
25.01.2011
1. část - Kardiopulmonální resuscitace, poskytování první pomoci dospělému, dítěti, nácvik na modelu

1. část - Kardiopulmonální resuscitace, poskytování první pomoci dospělému, dítěti, nácvik na modelu

Datum: 12.4. 2011
Čas: 17.00 – 19.00
Místo: Pavilon A1 – Centrum pro vědu a vzdělávání
Cena: 150,- Kč (platba na místě)
Kapacita: počet míst je limitovaný

2. část - Situace, se kterými se můžete setkat (diabetické kóma, epileptický záchvat, otrava…)

Datum: 19.4. 2011
Čas: 17.00 – 19.00
Místo: Pavilon A1 – Centrum pro vědu a vzdělávání
Cena: 150,- Kč (platba na místě)
Kapacita: počet míst je limitovaný.

Přihlášky na tel.: 261 082 464, 605 235 784 nebo
e-mail: tatjana.jezkova@ftn.cz

 
Strana: 1 ... 2345678910111213141516
 
 
 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.