Články

Fakultní Thomayerova nemocnice pro připravovanou klinickou studii zaměřenou na očkování hledá dobrovolníky
15.08.2011
zdravé ženy a muže ve věku 18 – 40 letkteří nebyli v posledních 8 letech očkováni proti tetanunetrpí vážnou alergiíneužívají návykové látkyženy nejsou těhotné nebo kojící a neplánují v příštím roce otěhotnět
 • zdravé ženy a muže ve věku 18 – 40 let
 • kteří nebyli v posledních 8 letech očkováni proti tetanu
 • netrpí vážnou alergií
 • neužívají návykové látky
 • ženy nejsou těhotné nebo kojící a neplánují v příštím roce otěhotnět

Nabízíme:

 • zajímavou finanční odměnu
 • přeočkování proti tetanu
 • kompletní vyšetření Vašeho zdravotním stavu

Více informací na http://www.ftn.cz/klinicky-vyzkum-a-ek/klinicke-studie/.

Zpívání z gymnázia potěšilo
29.06.2011
Přes třicet studentů pražského Arcibiskupského gymnázia navštívilo ve středu 22. června dopoledne Léčebnu pro dlouhodobě nemocné v Thomayrově nemocnici, aby pacientům hezkými písničkami za doprovodu hudebních nástrojů...

Přes třicet studentů pražského Arcibiskupského gymnázia navštívilo ve středu 22. června dopoledne Léčebnu pro dlouhodobě nemocné v Thomayrově nemocnici, aby pacientům hezkými písničkami za doprovodu hudebních nástrojů zpříjemnili pobyt v nemocnici.

Postupně ve dvou skupinách zahráli a zazpívali pacientům ve společenské místnosti písničky nejrůznějších žánrů, od folku přes country až po lidové písně. Zpívání se rozléhalo po celém oddělení a nepřišli tak o ně ani pacienti a zdravotnický personál na chodbě a přilehlých pokojích.

Děti dětem
29.06.2011
V úterý 21. června dopoledne přišly s Ranečkem popletených pohádek do mateřské školy pro děti zaměstnanců při FTNsP malí herci ze druhé třídy základní školy Na Slovance.

V úterý 21. června dopoledne přišly s Ranečkem popletených pohádek do mateřské školy pro děti zaměstnanců při FTNsP malí herci ze druhé třídy základní školy Na Slovance.

Veselá pohádka,  nádherné kulisy a kostýmy společně s výbornými výkony dětí,  připravily dětským i dospělým divákům krásný zážitek. Potěšit se z představení mohly nejen děti z mateřské školy, ale také děti z Dětské psychiatrie a Dětské neurologie.

Ocenění dobrovolníků
16.06.2011
V pondělí 13. června odpoledne se v "Naší kavárně" sešli dobrovolníci DC Lékořice a DC Malíček na  slavnostním setkání s managementem nemocnice.

V pondělí 13. června odpoledne se v "Naší kavárně" sešli dobrovolníci DC Lékořice a DC Malíček na  slavnostním setkání s managementem nemocnice.

Vedení nemocnice a Dětského centra se s dobrovolníky obou dobrovolnických center setkává pravidelně dvakrát ročně a je osobním projevem ocenění všem, kteří dobrovolně a bez nároku na odměnu věnují svůj čas lidem, kteří to potřebují.

Po oficiálním poděkování následoval raut a malý letní koncert v podání Matúše Tomka na klavír a Michala Kysilka na kytaru.

Dětský den adoptivních a pěstounských rodin
08.06.2011
Vážení rodiče, děti a přátelé,

Vážení rodiče, děti a přátelé,

dovolujeme si Vás pozvat na každoroční Dětský den adoptivních a pěstounských rodin.

Prosím o potvrzení účasti do 14.6.2011 na email: ftn.zahradnickova@seznam.cz

Ve středu 1. června proběhl v areálu Thomayerovy nemocnice již tradičně Dětský den
07.06.2011
Ve středu 1. června proběhl v areálu Thomayerovy nemocnice již tradičně Dětský den, kterého se zúčastnilo celkem cca 450 dětí ze základních a mateřských škol ze spádové oblasti Prahy 4.

Ve středu 1. června proběhl v areálu Thomayerovy nemocnice již tradičně Dětský den, kterého se zúčastnilo celkem cca 450 dětí ze základních a mateřských škol ze spádové oblasti Prahy 4.

Děti ze základních škol se hravou formou seznamovaly s prací jednotlivých oddělení. Vyzkoušely si například připojit infúzi, změřit tlak, vyrobit léčivé tabletky nebo si zahrát roli sociální pracovnice. Pro děti z mateřských škol byl připraven program v "Nemocnici pro medvídky", kde se naučily, jak správně pečovat o nemocného medvídka. Kromě her na stáncích zdravotníků mohly děti navštívit stánek zooterapie, kde si pohladily nebo třeba i poslechly fonendoskopem  pejska a králíčka, se kterými dobrovolnice DC Lékořice navštěvuje pacienty v nemocnici. I letos si děti mohly nechat namíchat výborný koktejl od Ondřeje Slaniny. Poučné a přitom zábavným způsobem podané byly informace o prevenci zubní péče a velkou zábavu si děti užily na obrovské nafukovací velrybě.

Kliniku dětské chirurgie a traumatologie, Kliniku pediatrie, Oddělení dětské psychiatrie a Oddělení dětské neurologie odpoledne postupně navštívilo divadlo Krejčíka Honzíka se svými písničkami a zpříjemnilo dětem pro ně tak významný den.

Charitativní módní a účesová přehlídka „Siluety“ v Dětském centru při FTNsP
27.05.2011
Přehlídka je pořádána na podporu Dětského centra při Fakultní Thomayerově nemocnici v Krči, které je z nedostatku financí v současnosti nuceno uzavírat svá oddělení. Hrozí slučování dětí do velkých skupin, což stěžuje sestrám...

Přehlídka je pořádána na podporu Dětského centra při Fakultní Thomayerově nemocnici v Krči, které je z nedostatku financí v současnosti nuceno uzavírat svá oddělení. Hrozí slučování dětí do velkých skupin, což stěžuje sestrám individuální přístup k dětem. Myslíme si, že tento krok může dětem z Dětského centra v budoucnu zkomplikovat hladký vstup do dospělého života. Rozhodli jsme se uspořádat prodejní Módní a účesovou přehlídku „Siluety“ v zahradách Dětského centra v Krči. Celý výtěžek z této akce bude věnován na  částečné zajištění dalšího provozu centra.

Módní a účesová přehlídka „Siluety“ je inspirována 3D střihem. Geometrické, technické stříhání vlasů je základem pro tvorbu modelů. Střihy účesové i oděvní pracují s jednoduchými tvary kruh, čtverec, trojúhelník a obdélník. Modely budou vydraženy. Výtěžek z celé akce věnujeme DC.

V závěru akce paní řiditelka MUDr. Jaroslava Lukešová vylosuje 4 výherce.

 1. místo: celková proměna v hodnotě 7 800 Kč,
 2. místo: 3D střih v hodnotě 1260 Kč,
 3. místo: líčení v hodnotě 700 Kč,
 4. místo: manikúra a P-Shine v hodnotě 430 Kč.

Naši partneři:

Akci mediálně podpoří týdeník Šíp Plus, www.maminkymaminkam.cz, rádio Impuls.
Prodej vstupenek na akci podpoří: www.berslevu.cz a www.zlateslevy.cz.

Vystoupí zde taneční skupina HDC BBoyz Crew. Květinářství Avalanche pro tuto akci vytvoří květinové vazby, kterými také podpoří Dětské centrum. Moderátorem celé akce bude Karel Kodeš.

Slosovatelná vstupenka stojí 100 Kč. Vstupenky můžete zakoupit na www.berslevu.cz, www.zlateslevy.cz nebo přímo na místě.

Přehlídka se bude konat v sobotu 4. června 2011 od 15:00 hodin v zahradách Dětského centra, Sulická 120, Praha 4- Krč.

Lékořice - Centrum podpůrné péče Fakultní Thomayerovy nemocnice pořádá i tento rok Dětský den pod názvem „Sestry v akci“
26.05.2011
Ve středu 1. června 2011 se v centrální části Thomayerovy nemocnice mohou děti z pozvaných  základních a mateřských škol Prahy 4 spolu s pacienty a návštěvníky areálu seznámit s prací sestřiček některých oddělení nemocnice....

Ve středu 1. června 2011 se v centrální části Thomayerovy nemocnice mohou děti z pozvaných  základních a mateřských škol Prahy 4 spolu s pacienty a návštěvníky areálu seznámit s prací sestřiček některých oddělení nemocnice. Zdravotní sestry dětem předvedou na stáncích hravou formou alespoň část ze svého náročného, a přesto krásného povolání.

Dětský den pořádá Lékořice v Thomayerově nemocnici již po sedmé a jeho smyslem je přiblížit dětem z mateřských a základních škol nemocniční prostředí a pestrým hudebně-divadelním programem rozveselit dětské pacienty na odděleních.  Děti ze základních škol si v rámci hlavního programu projdou trasu po jednotlivých stanovištích a interaktivním způsobem se dozví mnoho informací o práci konkrétních odborných oddělení. Kromě odborných oddělení se bude na hlavním programu podílet rovněž farmaceutická společnost Astellas Pharma s.r.o., náš hlavní partner pro letošní Dětský den.

Menší děti z mateřských škol navštíví „Nemocnici pro medvídky“, ve které je medici z organizace IFMSA 1. LF UK naučí, jak se mají starat o své nemocné plyšové medvídky. Dětský den bude probíhat od 9.00 do 15.30 a během této doby navštíví program téměř 450 dětí.

Dalšími spolupracujícími organizacemi jsou firma CHIRŠ Realitní kanceláře, která nám sponzorsky zapůjčila skákací hrad, k doprovodnému programu se připojí i Mudr. Jiří Pekárek, jeho tým z Domu zubní péče pro děti a rodinu přiblíží dětem zubní prevenci. Dětské pacienty na lůžkových odděleních pobaví písničkami a divadelním vystoupením soubor SECY MUSICall.

Na děti se těší také nepřehlédnutelný host akce Ondřej Slanina, který stejně jako minulý rok bude všem připravovat úžasné a zdravé ovocné koktejly. Sám říká: „Děti jsou skvělé, je s nimi velká zábava a dělat jim radost mi taky dělá radost. Proto jsem rád, že můžu být opět na Dětském dnu v Thomayerově nemocnici.“  Ondřej je nejen mediálně známou osobností, ale i kmotrem projektu Lékořice o.s. „Naše kavárna“ realizovaného začátkem tohoto roku ve FTNsP.

Při organizaci celé akce přispějí svou nezištnou pomocí také dobrovolníci Dobrovolnického centra Lékořice a firemní dobrovolníci společnosti Astellas Pharma s.r.o.

Kontakty:
Mgr. Liliana Piačková, Lékořice - CPP, tel.: 734 648 094, email: liliana.piackova@ftn.cz;
Mgr. Martina Štanclová, FTNsP, tel.: 602 302 744, email: martina.stanclova@ftn.cz;

Pneumologická klinika I. LF UK, FTNsP a Česká pneumoftizeologická společnost JEP
25.04.2011
si Vás dovolují pozvat na XVI. setkání pneumologů

si Vás dovolují pozvat na XVI. setkání pneumologů

Čtvrtek 2. 6. 2011

Zámek Štiřín

Salmův sál, Ringhofferova 711, Štiřín

 

program

Nadační fond Porozumění si Vás dovoluje pozvat na seminář se zahraniční účastí
24.04.2011
„Komunikace mezi zdravotnickým personálem a pacienty, resp. rodiči hospitalizovaných dětí“

„Komunikace mezi zdravotnickým personálem a pacienty, resp. rodiči hospitalizovaných dětí“

který se koná dne 11.05.2011 od 9:30 do 15:00 hod.
v Praze v Emauzách v sále bývalého refektáře, Vyšehradská 49/320, Praha 2

 

 

 
Strana: 1 ... 2345678910111213141516
 
 
 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.