Články

Dobrovolnický happening ve Žlutých lázních
11.10.2011
15. září uspořádala Pražská nemocniční pětka Dobrovolnický happening, který byl vyvrcholením jejích celoročních aktivit zaměřených na propagaci dobrovolnictví ve zdravotnictví. Během slunečného odpoledne se návštěvníci mohli...

15. září uspořádala Pražská nemocniční pětka Dobrovolnický happening, který byl vyvrcholením jejích celoročních aktivit zaměřených na propagaci dobrovolnictví ve zdravotnictví.
Během slunečného odpoledne se návštěvníci mohli nejen seznámit s dobrovolnickými programy jednotlivých nemocnic, ale  mohli si i vyrobit "tričko dobrovolníka".

Happening zahájili zástupci vedení nemocnic, kteří ocenili přínos dobrovolníků. K dobré náladě, která celé odpoledne panovala na břehu Vltavy, přispělo i  vystoupení jedinečné české hudební skupiny The Tap Tap a originální taneční skupiny TiDiTaDe s jejími bubny a africkými tanečními kreacemi.

Happening byl poděkováním našim dobrovolníkům ale i zdravotníkům, kteří se dobrovolně a nad rámec svých povinností pouštějí do spolupráce s laiky a také  managementům za ochotu naslouchat tvrzením, že psychika pacienta má vliv na jeho průběh stonání a uzdravení.

Informace o Výběrovém řízení
26.09.2011
na rezidenční místa pro lékaře naleznete na informační (úřední) desce. www.ftn.cz/urednideska/

na rezidenční místa pro lékaře naleznete na informační (úřední) desce. http://www.ftn.cz/urednideska/

Příměstský tábor ve FTNsP
29.08.2011
V pátek 19.8.2011 byl zakončen tábor pro děti zaměstnanců v areálu FTN s názvem Mandalay aneb tisíce vůní světa. Děti postupně navštívily pět zemí světa: Ukrajinu, Libanon, Zambii, Indii a  Barmu. V těchto zemích se...

V pátek 19.8.2011 byl zakončen tábor pro děti zaměstnanců v areálu FTN s názvem Mandalay aneb tisíce vůní světa. Děti postupně navštívily pět zemí světa: Ukrajinu, Libanon, Zambii, Indii a  Barmu. V těchto zemích se seznámily s místní kulturou, jazykem a národními zvyky. Naučily se vždy několik nových slovíček a mohly vyslechnout mnoho poutavých příběhů lidí, kteří žijí ve zcela jiném kulturním prostředí a mnohdy i v těžkých životních podmínkách. Děti samy objevovaly, co pro jiné národy znamená slovo SVOBODA. Seznámily se také s různými typy náboženství ve zmíněných zemích. Táborový program se všem velice líbil a nikoho nezaskočila ani závěrečná bouřka.
 
Tábor byl realizován v rámci projektu podpořeného ESF „Sestřičky zpět do práce“ a ve spolupráci  s lektory rozvojového vzdělávání občanského sdružení ADRA. Organizační pomoc zajišťovala Lékořice – Centrum podpůrné péče.

Fakultní Thomayerova nemocnice pro připravovanou klinickou studii zaměřenou na očkování hledá dobrovolníky
15.08.2011
zdravé ženy a muže ve věku 18 – 40 letkteří nebyli v posledních 8 letech očkováni proti tetanunetrpí vážnou alergiíneužívají návykové látkyženy nejsou těhotné nebo kojící a neplánují v příštím roce otěhotnět
 • zdravé ženy a muže ve věku 18 – 40 let
 • kteří nebyli v posledních 8 letech očkováni proti tetanu
 • netrpí vážnou alergií
 • neužívají návykové látky
 • ženy nejsou těhotné nebo kojící a neplánují v příštím roce otěhotnět

Nabízíme:

 • zajímavou finanční odměnu
 • přeočkování proti tetanu
 • kompletní vyšetření Vašeho zdravotním stavu

Více informací na http://www.ftn.cz/klinicky-vyzkum-a-ek/klinicke-studie/.

Zpívání z gymnázia potěšilo
29.06.2011
Přes třicet studentů pražského Arcibiskupského gymnázia navštívilo ve středu 22. června dopoledne Léčebnu pro dlouhodobě nemocné v Thomayrově nemocnici, aby pacientům hezkými písničkami za doprovodu hudebních nástrojů...

Přes třicet studentů pražského Arcibiskupského gymnázia navštívilo ve středu 22. června dopoledne Léčebnu pro dlouhodobě nemocné v Thomayrově nemocnici, aby pacientům hezkými písničkami za doprovodu hudebních nástrojů zpříjemnili pobyt v nemocnici.

Postupně ve dvou skupinách zahráli a zazpívali pacientům ve společenské místnosti písničky nejrůznějších žánrů, od folku přes country až po lidové písně. Zpívání se rozléhalo po celém oddělení a nepřišli tak o ně ani pacienti a zdravotnický personál na chodbě a přilehlých pokojích.

Děti dětem
29.06.2011
V úterý 21. června dopoledne přišly s Ranečkem popletených pohádek do mateřské školy pro děti zaměstnanců při FTNsP malí herci ze druhé třídy základní školy Na Slovance.

V úterý 21. června dopoledne přišly s Ranečkem popletených pohádek do mateřské školy pro děti zaměstnanců při FTNsP malí herci ze druhé třídy základní školy Na Slovance.

Veselá pohádka,  nádherné kulisy a kostýmy společně s výbornými výkony dětí,  připravily dětským i dospělým divákům krásný zážitek. Potěšit se z představení mohly nejen děti z mateřské školy, ale také děti z Dětské psychiatrie a Dětské neurologie.

Ocenění dobrovolníků
16.06.2011
V pondělí 13. června odpoledne se v "Naší kavárně" sešli dobrovolníci DC Lékořice a DC Malíček na  slavnostním setkání s managementem nemocnice.

V pondělí 13. června odpoledne se v "Naší kavárně" sešli dobrovolníci DC Lékořice a DC Malíček na  slavnostním setkání s managementem nemocnice.

Vedení nemocnice a Dětského centra se s dobrovolníky obou dobrovolnických center setkává pravidelně dvakrát ročně a je osobním projevem ocenění všem, kteří dobrovolně a bez nároku na odměnu věnují svůj čas lidem, kteří to potřebují.

Po oficiálním poděkování následoval raut a malý letní koncert v podání Matúše Tomka na klavír a Michala Kysilka na kytaru.

Dětský den adoptivních a pěstounských rodin
08.06.2011
Vážení rodiče, děti a přátelé,

Vážení rodiče, děti a přátelé,

dovolujeme si Vás pozvat na každoroční Dětský den adoptivních a pěstounských rodin.

Prosím o potvrzení účasti do 14.6.2011 na email: ftn.zahradnickova@seznam.cz

Ve středu 1. června proběhl v areálu Thomayerovy nemocnice již tradičně Dětský den
07.06.2011
Ve středu 1. června proběhl v areálu Thomayerovy nemocnice již tradičně Dětský den, kterého se zúčastnilo celkem cca 450 dětí ze základních a mateřských škol ze spádové oblasti Prahy 4.

Ve středu 1. června proběhl v areálu Thomayerovy nemocnice již tradičně Dětský den, kterého se zúčastnilo celkem cca 450 dětí ze základních a mateřských škol ze spádové oblasti Prahy 4.

Děti ze základních škol se hravou formou seznamovaly s prací jednotlivých oddělení. Vyzkoušely si například připojit infúzi, změřit tlak, vyrobit léčivé tabletky nebo si zahrát roli sociální pracovnice. Pro děti z mateřských škol byl připraven program v "Nemocnici pro medvídky", kde se naučily, jak správně pečovat o nemocného medvídka. Kromě her na stáncích zdravotníků mohly děti navštívit stánek zooterapie, kde si pohladily nebo třeba i poslechly fonendoskopem  pejska a králíčka, se kterými dobrovolnice DC Lékořice navštěvuje pacienty v nemocnici. I letos si děti mohly nechat namíchat výborný koktejl od Ondřeje Slaniny. Poučné a přitom zábavným způsobem podané byly informace o prevenci zubní péče a velkou zábavu si děti užily na obrovské nafukovací velrybě.

Kliniku dětské chirurgie a traumatologie, Kliniku pediatrie, Oddělení dětské psychiatrie a Oddělení dětské neurologie odpoledne postupně navštívilo divadlo Krejčíka Honzíka se svými písničkami a zpříjemnilo dětem pro ně tak významný den.

Charitativní módní a účesová přehlídka „Siluety“ v Dětském centru při FTNsP
27.05.2011
Přehlídka je pořádána na podporu Dětského centra při Fakultní Thomayerově nemocnici v Krči, které je z nedostatku financí v současnosti nuceno uzavírat svá oddělení. Hrozí slučování dětí do velkých skupin, což stěžuje sestrám...

Přehlídka je pořádána na podporu Dětského centra při Fakultní Thomayerově nemocnici v Krči, které je z nedostatku financí v současnosti nuceno uzavírat svá oddělení. Hrozí slučování dětí do velkých skupin, což stěžuje sestrám individuální přístup k dětem. Myslíme si, že tento krok může dětem z Dětského centra v budoucnu zkomplikovat hladký vstup do dospělého života. Rozhodli jsme se uspořádat prodejní Módní a účesovou přehlídku „Siluety“ v zahradách Dětského centra v Krči. Celý výtěžek z této akce bude věnován na  částečné zajištění dalšího provozu centra.

Módní a účesová přehlídka „Siluety“ je inspirována 3D střihem. Geometrické, technické stříhání vlasů je základem pro tvorbu modelů. Střihy účesové i oděvní pracují s jednoduchými tvary kruh, čtverec, trojúhelník a obdélník. Modely budou vydraženy. Výtěžek z celé akce věnujeme DC.

V závěru akce paní řiditelka MUDr. Jaroslava Lukešová vylosuje 4 výherce.

 1. místo: celková proměna v hodnotě 7 800 Kč,
 2. místo: 3D střih v hodnotě 1260 Kč,
 3. místo: líčení v hodnotě 700 Kč,
 4. místo: manikúra a P-Shine v hodnotě 430 Kč.

Naši partneři:

Akci mediálně podpoří týdeník Šíp Plus, www.maminkymaminkam.cz, rádio Impuls.
Prodej vstupenek na akci podpoří: www.berslevu.cz a www.zlateslevy.cz.

Vystoupí zde taneční skupina HDC BBoyz Crew. Květinářství Avalanche pro tuto akci vytvoří květinové vazby, kterými také podpoří Dětské centrum. Moderátorem celé akce bude Karel Kodeš.

Slosovatelná vstupenka stojí 100 Kč. Vstupenky můžete zakoupit na www.berslevu.cz, www.zlateslevy.cz nebo přímo na místě.

Přehlídka se bude konat v sobotu 4. června 2011 od 15:00 hodin v zahradách Dětského centra, Sulická 120, Praha 4- Krč.

 
Strana: 1 ... 2345678910111213141516
 
 
 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.