Články

Poděkování dobrovolníkům a donátorům
15.12.2011
Ve středu 7. 12. 2010 se již tradičně před vánočními svátky konalo setkání zástupců managementu Thomayerovy nemocnice s dobrovolníky, aby jim poděkovali za čas a energii, kterou věnují pacientům.

Ve středu 7. 12. 2010 se již tradičně před vánočními svátky konalo setkání zástupců managementu Thomayerovy nemocnice s dobrovolníky, aby jim poděkovali za čas a energii, kterou věnují pacientům.

Setkání se uskutečnilo v nemocniční kapli a zahájila jej paní Mgr. Lenka Hejzlarová – náměstkyně pro NZP, která vyzdvihla přínos dobrovolnického programu v nemocnici. Poté k dobrovolníkům promluvila Milena Kozlová – vrchní sestra Dětského centra a Mgr. Markéta Kukačková – koordinátorka dobrovolnického programu Malíček.

Kontaktním osobám z řad zdravotníků poděkovala za vstřícnost a osobní angažovanost Ing. Dagmar Hrubcová – koordinátorka DC Lékořice. Všem donátorům a spolupracujícím organizacím poděkovala za podporu a spolupráci Mgr. Karin Pospíšilová – výkonná ředitelka o. s. Lékořice.
Pro dobrovolníky i další hosty bylo připraveno občerstvení, po kterém měli možnost si vyslechnout Českou mši vánoční J. J. Ryby v podání Modřanského chrámového sboru, Emauzského sboru a orchestru a jejich sólistů.
A protože k vánočnímu času patří setkávání, bylo toto setkání vzácnou příležitostí k tomu, aby se spolu potkali dobrovolníci, zdravotníci i pacienti a společně si mohli vychutnat vánoční atmosféru, která ten večer v nemocniční kapli panovala.

Srdečně Vás zveme na předvánoční koncert do nemocniční kaple
01.12.2011
Ve středu 7. 12. 2011 uvedou Modřanský chrámový sbor a Emauzský sbor a orchestr a sólisté Rybovu Českou mši vánoční.Koncert začíná v 1830.

Ve středu 7. 12. 2011 uvedou Modřanský chrámový sbor a Emauzský sbor a orchestr a sólisté Rybovu Českou mši vánoční.
Koncert začíná v 1830.

Všichni jsou zváni.
Vstupné je dobrovolné.

Změna poplatku za vjezd do areálu nemocnice
01.12.2011
Od 1.1.2012 vstupuje v platnost nová směrnice upravující zpoplatnění odstavení automobilu v areálu Thomayerovy nemocnice.

Od 1.1.2012 vstupuje v platnost nová směrnice upravující zpoplatnění odstavení automobilu v areálu Thomayerovy nemocnice.

Vjezd do areálu FTNsP v době prvních 30 minut, v období od 600 do 2200 a vjezd v trvání prvních 3 hodin, v období od 2200 do 600 je zdarma. Každá další započatá ½ hodina bude zpoplatněna 40,- Kč.

více...

Převod specializačního vzdělávání lékařů na lékařské fakulty
24.11.2011
Univerzita Karlova v Praze, Univerzita Palackého v Olomouci a Masarykova univerzita v Brně uzavřely s Ministerstvem zdravotnictví dne 27. září 2011 takzvané veřejnoprávní smlouvy, které řeší převod specializačního vzdělávání...

Univerzita Karlova v Praze, Univerzita Palackého v Olomouci a Masarykova univerzita v Brně uzavřely s Ministerstvem zdravotnictví dne 27. září 2011 takzvané veřejnoprávní smlouvy, které řeší převod specializačního vzdělávání lékařů z Institutu postgraduálního vzdělávání ve zdravotnictví (IPVZ) na univerzity a vzájemné vztahy mezi ministerstvem, IPVZ a lékařskými fakultami.

Na základě těchto smluv dochází k převodu vzdělávání lékařů a zubních lékařů v základních oborech specializačního vzdělávání na univerzity, resp. na sedm lékařských fakult. Tato smlouva se týká výhradně oborů specializačního vzdělávání lékařů a zubních lékařů v základních oborech s výjimkou základního oboru všeobecné praktické lékařství a základního oboru praktické lékařství pro děti a dorost. Převod specializačního vzdělávání se nevztahuje na oblast certifikovaných kurzů (nástavbové obory), specializační vzdělávání farmaceutů ani na oblast nelékařských zdravotnických povolání.

více...

Pozvánka na vánoční setkání
15.11.2011
Vážení rodiče, děti a přátelé,

Vážení rodiče, děti a přátelé,

dovolujeme si Vás pozvat na tradiční vánoční setkání adoptivních a pěstounských rodin.

Podrobnější informace naleznete v ZDE.

Prosím o potvrzení účasti do neděle 27.11.2011 na adrese: ftn.zahradnickova@seznam.cz

Poděkování firmě MERO, a.s.
07.11.2011
Nadační fond Porozumění společně s dobrovolníky z firmy MERO, a. s pomohl v rámci projektu „firemního dobrovolnictví“ s úklidem archivu na Klinice dětské chirurgie a traumatologie. Vše probíhalo pod laskavým dohledem vrchní...

Nadační fond Porozumění společně s dobrovolníky z firmy MERO, a. s pomohl v rámci projektu „firemního dobrovolnictví“ s úklidem archivu na Klinice dětské chirurgie a traumatologie. Vše probíhalo pod laskavým dohledem vrchní sestry Lenky Jarcovjákové.

Za velkou pomoc zaměstnancům z MERO děkujeme!

Koluje nám v žilách
02.11.2011
Již pět let darujeme svoji Sparťanskou krev. Přidej se i Ty!

Již pět let darujeme svoji Sparťanskou krev. Přidej se i Ty!

Pozvánka na onkologická sympozia 2011
02.11.2011
23. až 25. listopadu 2011Policejní akademie České republikyLhotecká 7/559, Praha 4

23. až 25. listopadu 2011
Policejní akademie České republiky
Lhotecká 7/559, Praha 4

19. onkologicko – urologické sympozium
23. a 24. listopadu 2011 ve spolupráci s Urologickou klinikou FN Motol

15. mammologické sympozium
25. listopadu 2011 ve spolupráci s Radioterapeuticko – onkologickým oddělením FN Motol

Celý program sympozia

Houslová pážata na LDN
12.10.2011
Ve středu 12. října se v Léčebně pro dlouhodobě nemocné v Thomayerově nemocnici rozezněly housličky dětského sboru Houslová pážata.

Ve středu 12. října se v Léčebně pro dlouhodobě nemocné v Thomayerově nemocnici rozezněly housličky dětského sboru Houslová pážata.

Děti přišly potěšit naše pacienty nejen známými lidovými písničkami, ale i ukázkami děl klasických mistrů hudby. Na závěr svého vystoupení děti předaly pacientům krásné obrázky, které samy namalovaly.

Všem dětem moc a moc děkujeme za nádherné vystoupení a těšíme se na jejich příští návštěvu.

Dobrovolnický happening ve Žlutých lázních
11.10.2011
15. září uspořádala Pražská nemocniční pětka Dobrovolnický happening, který byl vyvrcholením jejích celoročních aktivit zaměřených na propagaci dobrovolnictví ve zdravotnictví. Během slunečného odpoledne se návštěvníci mohli...

15. září uspořádala Pražská nemocniční pětka Dobrovolnický happening, který byl vyvrcholením jejích celoročních aktivit zaměřených na propagaci dobrovolnictví ve zdravotnictví.
Během slunečného odpoledne se návštěvníci mohli nejen seznámit s dobrovolnickými programy jednotlivých nemocnic, ale  mohli si i vyrobit "tričko dobrovolníka".

Happening zahájili zástupci vedení nemocnic, kteří ocenili přínos dobrovolníků. K dobré náladě, která celé odpoledne panovala na břehu Vltavy, přispělo i  vystoupení jedinečné české hudební skupiny The Tap Tap a originální taneční skupiny TiDiTaDe s jejími bubny a africkými tanečními kreacemi.

Happening byl poděkováním našim dobrovolníkům ale i zdravotníkům, kteří se dobrovolně a nad rámec svých povinností pouštějí do spolupráce s laiky a také  managementům za ochotu naslouchat tvrzením, že psychika pacienta má vliv na jeho průběh stonání a uzdravení.

 
Strana: 1 ... 2345678910111213141516
 
 
 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.