Články

Koluje nám v žilách
02.11.2011
Již pět let darujeme svoji Sparťanskou krev. Přidej se i Ty!

Již pět let darujeme svoji Sparťanskou krev. Přidej se i Ty!

Pozvánka na onkologická sympozia 2011
02.11.2011
23. až 25. listopadu 2011Policejní akademie České republikyLhotecká 7/559, Praha 4

23. až 25. listopadu 2011
Policejní akademie České republiky
Lhotecká 7/559, Praha 4

19. onkologicko – urologické sympozium
23. a 24. listopadu 2011 ve spolupráci s Urologickou klinikou FN Motol

15. mammologické sympozium
25. listopadu 2011 ve spolupráci s Radioterapeuticko – onkologickým oddělením FN Motol

Celý program sympozia

Houslová pážata na LDN
12.10.2011
Ve středu 12. října se v Léčebně pro dlouhodobě nemocné v Thomayerově nemocnici rozezněly housličky dětského sboru Houslová pážata.

Ve středu 12. října se v Léčebně pro dlouhodobě nemocné v Thomayerově nemocnici rozezněly housličky dětského sboru Houslová pážata.

Děti přišly potěšit naše pacienty nejen známými lidovými písničkami, ale i ukázkami děl klasických mistrů hudby. Na závěr svého vystoupení děti předaly pacientům krásné obrázky, které samy namalovaly.

Všem dětem moc a moc děkujeme za nádherné vystoupení a těšíme se na jejich příští návštěvu.

Dobrovolnický happening ve Žlutých lázních
11.10.2011
15. září uspořádala Pražská nemocniční pětka Dobrovolnický happening, který byl vyvrcholením jejích celoročních aktivit zaměřených na propagaci dobrovolnictví ve zdravotnictví. Během slunečného odpoledne se návštěvníci mohli...

15. září uspořádala Pražská nemocniční pětka Dobrovolnický happening, který byl vyvrcholením jejích celoročních aktivit zaměřených na propagaci dobrovolnictví ve zdravotnictví.
Během slunečného odpoledne se návštěvníci mohli nejen seznámit s dobrovolnickými programy jednotlivých nemocnic, ale  mohli si i vyrobit "tričko dobrovolníka".

Happening zahájili zástupci vedení nemocnic, kteří ocenili přínos dobrovolníků. K dobré náladě, která celé odpoledne panovala na břehu Vltavy, přispělo i  vystoupení jedinečné české hudební skupiny The Tap Tap a originální taneční skupiny TiDiTaDe s jejími bubny a africkými tanečními kreacemi.

Happening byl poděkováním našim dobrovolníkům ale i zdravotníkům, kteří se dobrovolně a nad rámec svých povinností pouštějí do spolupráce s laiky a také  managementům za ochotu naslouchat tvrzením, že psychika pacienta má vliv na jeho průběh stonání a uzdravení.

Informace o Výběrovém řízení
26.09.2011
na rezidenční místa pro lékaře naleznete na informační (úřední) desce. www.ftn.cz/urednideska/

na rezidenční místa pro lékaře naleznete na informační (úřední) desce. http://www.ftn.cz/urednideska/

Příměstský tábor ve FTNsP
29.08.2011
V pátek 19.8.2011 byl zakončen tábor pro děti zaměstnanců v areálu FTN s názvem Mandalay aneb tisíce vůní světa. Děti postupně navštívily pět zemí světa: Ukrajinu, Libanon, Zambii, Indii a  Barmu. V těchto zemích se...

V pátek 19.8.2011 byl zakončen tábor pro děti zaměstnanců v areálu FTN s názvem Mandalay aneb tisíce vůní světa. Děti postupně navštívily pět zemí světa: Ukrajinu, Libanon, Zambii, Indii a  Barmu. V těchto zemích se seznámily s místní kulturou, jazykem a národními zvyky. Naučily se vždy několik nových slovíček a mohly vyslechnout mnoho poutavých příběhů lidí, kteří žijí ve zcela jiném kulturním prostředí a mnohdy i v těžkých životních podmínkách. Děti samy objevovaly, co pro jiné národy znamená slovo SVOBODA. Seznámily se také s různými typy náboženství ve zmíněných zemích. Táborový program se všem velice líbil a nikoho nezaskočila ani závěrečná bouřka.
 
Tábor byl realizován v rámci projektu podpořeného ESF „Sestřičky zpět do práce“ a ve spolupráci  s lektory rozvojového vzdělávání občanského sdružení ADRA. Organizační pomoc zajišťovala Lékořice – Centrum podpůrné péče.

Fakultní Thomayerova nemocnice pro připravovanou klinickou studii zaměřenou na očkování hledá dobrovolníky
15.08.2011
zdravé ženy a muže ve věku 18 – 40 letkteří nebyli v posledních 8 letech očkováni proti tetanunetrpí vážnou alergiíneužívají návykové látkyženy nejsou těhotné nebo kojící a neplánují v příštím roce otěhotnět
  • zdravé ženy a muže ve věku 18 – 40 let
  • kteří nebyli v posledních 8 letech očkováni proti tetanu
  • netrpí vážnou alergií
  • neužívají návykové látky
  • ženy nejsou těhotné nebo kojící a neplánují v příštím roce otěhotnět

Nabízíme:

  • zajímavou finanční odměnu
  • přeočkování proti tetanu
  • kompletní vyšetření Vašeho zdravotním stavu

Více informací na http://www.ftn.cz/klinicky-vyzkum-a-ek/klinicke-studie/.

Zpívání z gymnázia potěšilo
29.06.2011
Přes třicet studentů pražského Arcibiskupského gymnázia navštívilo ve středu 22. června dopoledne Léčebnu pro dlouhodobě nemocné v Thomayrově nemocnici, aby pacientům hezkými písničkami za doprovodu hudebních nástrojů...

Přes třicet studentů pražského Arcibiskupského gymnázia navštívilo ve středu 22. června dopoledne Léčebnu pro dlouhodobě nemocné v Thomayrově nemocnici, aby pacientům hezkými písničkami za doprovodu hudebních nástrojů zpříjemnili pobyt v nemocnici.

Postupně ve dvou skupinách zahráli a zazpívali pacientům ve společenské místnosti písničky nejrůznějších žánrů, od folku přes country až po lidové písně. Zpívání se rozléhalo po celém oddělení a nepřišli tak o ně ani pacienti a zdravotnický personál na chodbě a přilehlých pokojích.

Děti dětem
29.06.2011
V úterý 21. června dopoledne přišly s Ranečkem popletených pohádek do mateřské školy pro děti zaměstnanců při FTNsP malí herci ze druhé třídy základní školy Na Slovance.

V úterý 21. června dopoledne přišly s Ranečkem popletených pohádek do mateřské školy pro děti zaměstnanců při FTNsP malí herci ze druhé třídy základní školy Na Slovance.

Veselá pohádka,  nádherné kulisy a kostýmy společně s výbornými výkony dětí,  připravily dětským i dospělým divákům krásný zážitek. Potěšit se z představení mohly nejen děti z mateřské školy, ale také děti z Dětské psychiatrie a Dětské neurologie.

Ocenění dobrovolníků
16.06.2011
V pondělí 13. června odpoledne se v "Naší kavárně" sešli dobrovolníci DC Lékořice a DC Malíček na  slavnostním setkání s managementem nemocnice.

V pondělí 13. června odpoledne se v "Naší kavárně" sešli dobrovolníci DC Lékořice a DC Malíček na  slavnostním setkání s managementem nemocnice.

Vedení nemocnice a Dětského centra se s dobrovolníky obou dobrovolnických center setkává pravidelně dvakrát ročně a je osobním projevem ocenění všem, kteří dobrovolně a bez nároku na odměnu věnují svůj čas lidem, kteří to potřebují.

Po oficiálním poděkování následoval raut a malý letní koncert v podání Matúše Tomka na klavír a Michala Kysilka na kytaru.