Články

Pomáhat a léčit - dětský den v Thomayerově nemocnici
08.06.2012
Ve středu 30. května se v Thomayerově nemocnici konalo velké pozdvižení. Zdravotníci, medici, Policie ČR, Hasičský sbor Prahy 4 a další spolupracující organizace připravili pro děti ze základních a mateřských škol bohatý...

Ve středu 30. května se v Thomayerově nemocnici konalo velké pozdvižení. Zdravotníci, medici, Policie ČR, Hasičský sbor Prahy 4 a další spolupracující organizace připravili pro děti ze základních a mateřských škol bohatý poznávací i zábavný program.
Připraveny byly dva okruhy. První nabídl ukázky práce hasičů a policie, stan s předvedením urgentní medicíny, další stanoviště připravily Pediatrická klinika, Plicní klinika, lékárna a Centrum pro vzdělávání a vědu. Tento program zpestřily ukázky amerického fotbalu v podání pražského týmu Black Hawks, míchání koktejlů s Ondřejem Slaninou a skákací hrad.

Druhý okruh vedl přes oddělené dětské psychiatrie a dětské neurologie. Velkým zážitkem pro děti byla i návštěva podzemní nemocnice a zábavné soutěže pořádané sdružením GE Volunteers. Pro nejmenší děti byl připravený projekt Nemocnice pro medvídky.
Stranou nezůstaly ani děti, které jsou hospitalizované, a jejich stav nedovolil, aby se účastnily venkovního programu. Pobyt v nemocnici jim zpestřilo divadelní představení sdružení Loutky v nemocnici, malování barvami na obličej a návštěva dobrovolníků s dárky.

Do nemocnice přišlo na 620 zdravých dětí a věříme, že si tentokrát odnášely samé příjemné zážitky:-)

Děkujeme partnerům akce a spolupracujícím organizacím:

Generální partner GE Volunteers

Ondřej Slanina a Chateu st. Havel
Martina Poustecká
Loutky v nemocnicích
CHIRŠ
IFMSA – organizace mediků
ARAMARK
Black Hawks
Policie ČR
Hasičský sbor Prahy 4
Eurest
Billa
RENTS s.r.o.
Naše kavárna
Baxter
Dobrovolníci DC Lékořice

Více fotografií z Dětského dne najdete na www.lekorice.com

Uzavření lékárny - výdej pro veřejnost 8.6.2012
05.06.2012
V pátek dne 8. června  2012 bude z technických důvodů od 22:00 hod do cca 24.00 hod uzavřena výdejna léků pro veřejnost.

V pátek dne 8. června  2012 bude z technických důvodů od 22:00 hod do cca 24.00 hod uzavřena výdejna léků pro veřejnost.

Děkujeme za pochopení

Nadační fond Porozumění, dobrovolníci z firmy MERO ČR, a. s. a firma PLASTIA s. r. o. pomáhali na Klinice dětské chirurgie a traumatologie TN
11.05.2012
10.5.2012 dva mužští zaměstnanci z firmy MERO ČR, a. s. pomáhali s natíráním mříží na okně a na dveřích kliniky dětské chirurgie a traumatologie.

10.5.2012 dva mužští zaměstnanci z firmy MERO ČR, a. s. pomáhali s natíráním mříží na okně a na dveřích kliniky dětské chirurgie a traumatologie.

Žena – dobrovolnice z této firmy mezitím zasázela pelargónie do truhlíků. Ty byly poté umístěny na okenní parapety této kliniky. Samozavlažovací truhlíky poskytla firma PLASTIA s. r. o.  Věříme, že až pelargonie rozkvetou, budou se všichni – zdravotníci, pacienti, návštěvy – cítit na klinice daleko příjemněji.

Zaměstnancům – dobrovolníkům firmy MERO ČR, a. s. děkujeme za jejich pomoc se zútulňováním nemocničního prostředí. Firmě PLASTIA s. r. o. děkujeme za dar ve formě truhlíků. Velmi si pomoci obou firem vážíme!

Upozornění pro dárce krve
30.04.2012
7.5.2012 nebude trasfúzní oddělení Thomayerovy nemocnice odebírat krev.

7.5.2012 nebude trasfúzní oddělení Thomayerovy nemocnice odebírat krev.

Děkujeme za pochopení

Nadační fond Porozumění a dobrovolníci z firmy MERO ČR, a. s. opět pomáhali v Thomayerově nemocnici, tentokrát v Dětském centru
28.04.2012
V pátek 27.4.2012 zaměstnanci (9 lidí) firmy MERO ČR, a. s. pomáhali v rámci projektu firemního dobrovolnictví na oddělení C Dětského centra. Zde uklízeli po řemeslnících, myli okna, stěhovali nábytek a připravovali oddělení na...

V pátek 27.4.2012 zaměstnanci (9 lidí) firmy MERO ČR, a. s. pomáhali v rámci projektu firemního dobrovolnictví na oddělení C Dětského centra. Zde uklízeli po řemeslnících, myli okna, stěhovali nábytek a připravovali oddělení na příchod dětí z důvodu zřizování jeslí na odd. Radost. Zaměstanci – dobrovolníci byli velice pracovití a ochotní, dle staniční sestry Aleny Kasíkové – skvělí.Zaměstancům firmy MERO ČR, a. s. mnohokrát děkujeme za jejich dlouholetou skvělou spolupráci! Velmi si jí vážíme.

Jak herny Dětské psychiatrie ožily barvami
23.04.2012
Ve čtvrtek 19. dubna 2012 paní primářka MUDr. Jana Šplíchalová slavnostně otevřela obě herny na oddělení Dětské psychiatrie. Designérka Jana Šemberová se postarala o návrh velmi zdařilé proměny obou místností. Realizace se ujali...

Ve čtvrtek 19. dubna 2012 paní primářka MUDr. Jana Šplíchalová slavnostně otevřela obě herny na oddělení Dětské psychiatrie. Designérka Jana Šemberová se postarala o návrh velmi zdařilé proměny obou místností. Realizace se ujali jak dobrovolníci z Lékořice, tak zaměstnanci firem, které se rozhodli proměnu podpořit (UPS a A. T. Kearney). Během dvou březnových sobot se tu vystřídalo 28 dobrovolníků, kteří  malovali, smirkovali, natírali židle, montovali nábytek IKEA a také uklízeli.

Za financování akce děkujeme Citibank, A. T. Kearney, panu Pribišovi a dalším soukromým dárcům. Výsledek můžete posoudit sami.

Vypsány nové termíny přednášek pro veřejnost
28.02.2012
Ošetřovatelská poliklinika Thomayerovy nemocnice pořádá přednášky pro veřejnost na téma:

Ošetřovatelská poliklinika Thomayerovy nemocnice pořádá přednášky pro veřejnost na téma:

  • Laická první pomoc
  • Ošetřování nemocných po cévní mozkové příhodě v domácím prostředí
  • Informace o diabetu, aneb co o něm ještě nevíte

Bližší informace k jednotlivým přednáškám jsou uvedeny na stránce Ošetřovatelské polikliniky.

Zaměstnanci z firmy MERO ČR, a. s. opět pomáhali v rámci projektu firemního dobrovolnictví
15.02.2012
Zaměstnanci z firmy MERO ČR, a. s. opět pomáhali v rámci projektu firemního dobrovolnictví, na kterém firma spolupracuje s NF Porozumění, na Klinice dětské chirurgie a traumatologie.

Zaměstnanci z firmy MERO ČR, a. s. opět pomáhali v rámci projektu firemního dobrovolnictví, na kterém firma spolupracuje s NF Porozumění, na Klinice dětské chirurgie a traumatologie.

Dne 7.2.2012 čtyři zaměstnanci z firmy MERO ČR, a. s.  pomáhali na KDCHT s úklidem archivu. Dobrovolníci po celý den pomáhali s přípravou dokumentů pro centrální archiv. Firma MERO ČR, a. s. dlouhodobě spolupracuje s Nadačním fondem Porozumění a v rámci této spolupráce se již mnohokrát podařilo pomoci především na dětských klinikách Thomayerovy nemocnice.

Za vytrvalou pomoc, ochotu a vstřícnost zaměstnanců této firmy mnohokrát děkujeme!

Poděkování dobrovolníkům a donátorům
15.12.2011
Ve středu 7. 12. 2010 se již tradičně před vánočními svátky konalo setkání zástupců managementu Thomayerovy nemocnice s dobrovolníky, aby jim poděkovali za čas a energii, kterou věnují pacientům.

Ve středu 7. 12. 2010 se již tradičně před vánočními svátky konalo setkání zástupců managementu Thomayerovy nemocnice s dobrovolníky, aby jim poděkovali za čas a energii, kterou věnují pacientům.

Setkání se uskutečnilo v nemocniční kapli a zahájila jej paní Mgr. Lenka Hejzlarová – náměstkyně pro NZP, která vyzdvihla přínos dobrovolnického programu v nemocnici. Poté k dobrovolníkům promluvila Milena Kozlová – vrchní sestra Dětského centra a Mgr. Markéta Kukačková – koordinátorka dobrovolnického programu Malíček.

Kontaktním osobám z řad zdravotníků poděkovala za vstřícnost a osobní angažovanost Ing. Dagmar Hrubcová – koordinátorka DC Lékořice. Všem donátorům a spolupracujícím organizacím poděkovala za podporu a spolupráci Mgr. Karin Pospíšilová – výkonná ředitelka o. s. Lékořice.
Pro dobrovolníky i další hosty bylo připraveno občerstvení, po kterém měli možnost si vyslechnout Českou mši vánoční J. J. Ryby v podání Modřanského chrámového sboru, Emauzského sboru a orchestru a jejich sólistů.
A protože k vánočnímu času patří setkávání, bylo toto setkání vzácnou příležitostí k tomu, aby se spolu potkali dobrovolníci, zdravotníci i pacienti a společně si mohli vychutnat vánoční atmosféru, která ten večer v nemocniční kapli panovala.

Srdečně Vás zveme na předvánoční koncert do nemocniční kaple
01.12.2011
Ve středu 7. 12. 2011 uvedou Modřanský chrámový sbor a Emauzský sbor a orchestr a sólisté Rybovu Českou mši vánoční.Koncert začíná v 1830.

Ve středu 7. 12. 2011 uvedou Modřanský chrámový sbor a Emauzský sbor a orchestr a sólisté Rybovu Českou mši vánoční.
Koncert začíná v 1830.

Všichni jsou zváni.
Vstupné je dobrovolné.

 
Strana: 1 ... 2345678910111213141516
 
 
 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.