Články

Mezinárodní den seniorů v Thomayerově nemocnici
05.10.2012
1. říjen je Mezinárodním dnem seniorů a tento svátek jsme si připomněli také tady v nemocnici. Seniorské pacienty přišli potěšit malým dárečkem a svou návštěvou zaměstnanci Centra podpůrné péče Lékořice a firemní dobrovolníci...

1. říjen je Mezinárodním dnem seniorů a tento svátek jsme si připomněli také tady v nemocnici. Seniorské pacienty přišli potěšit malým dárečkem a svou návštěvou zaměstnanci Centra podpůrné péče Lékořice a firemní dobrovolníci společnosti SAP.
Během dopoledne společně vyráběli přání s osobními vzkazy pacientům. V odpoledních hodinách obcházeli oddělení a roznášeli přání spolu s dobrým slovem, úsměvem a někdy i s písničkou na přání. Během odpoledne dobrovolníci obešli více jak 300 pacientů a rozdali spoustu radosti.

Zaměstnancům společnosti SAP děkujeme a jsme rádi, že nám pomohli vytvořit tak pěknou atmosféru na odděleních.

19. společenský večer SEBEVĚDOMÍ PRO KAŽDÝ DEN
02.10.2012
Dovolujeme si vás pozvat na již 19. společenský večer SEBEVĚDOMÍ PRO KAŽDÝ DEN, který se koná 9.října od 1900 v Paláci Illusion.

Dovolujeme si vás pozvat na již 19. společenský večer SEBEVĚDOMÍ PRO KAŽDÝ DEN, který se koná 9.října od 1900 v Paláci Illusion.

Více informací naleznete v pozvánce.

Poděkování paní fotografce Jindřišce Jirákové
14.09.2012
Děkujeme paní fotografce  Jindřišce Jiráková za 20 krásných fotografií, které věnovala Klinice dětské chirurgie a traumatologie. Fotografie jsou v současné době vystaveny na chodbách kliniky a přispívají tak k...

Děkujeme paní fotografce  Jindřišce Jiráková za 20 krásných fotografií, které věnovala Klinice dětské chirurgie a traumatologie. Fotografie jsou v současné době vystaveny na chodbách kliniky a přispívají tak k vytvoření  příjemného prostředí pro naše malé pacienty a jejich rodiče.

Nový systém placení parkovacích poplatků
28.07.2012
Vážení návštěvníci naší nemocnice,

Vážení návštěvníci naší nemocnice,

v zájmu zvyšování Vašeho komfortu při návštěvě Thomayerovy nemocnice bychom Vám rádi představili nový systém pro řidiče. V provozu bude od pátku 3. 8. 2012 od 10h.

Pro urychlení zaplacení a odjezdu z areálu jsme vybudovali dva automaty pro placení za parkování. Po zaplacení je pro opuštění areálu určena spodní brána. Tento systém je plně automatický a jeho použití Vám ušetří mnoho času. Umístění automatů a další užitečné informace najdete na přiloženém letáku.

Thomayerova nemocnice vyhlašuje výběrové řízení na rezidenční místa pro lékařské zdravotnické pracovníky
20.07.2012
více na www.ftn.cz

více na http://www.ftn.cz/?id=3304

Mladší a krásnější již dnes!
10.07.2012
Prázdninová akce!!!

Prázdninová akce!!!

Stomatologické oddělení Thomayerovy nemocnice nabízí za velmi výhodných finančních podmínek:

Redukci vrásek pomocí aplikací výplní HA (Princess, Revofil) a Botoxu (Dysport)
Mezoterapii - revitalizace pokožky - Dermaheal HSR,
                   - injekční lipolýzu- odstranění celulitidy a podbradku – Dermaheal LL,
                   - omezení vypadávání vlasů – Dermaheal HL, výtažky z kmenových buněk.
Chirurgickou korekci povislých ústních koutků a samozřejmě zavádění zubních implantátů a bělení zubů.

Telefonický kontakt 261 082 273

Thomayerova nemocnice vyhlašuje výběrové řízení na rezidenční místa pro nelékařské zdravotnické pracovníky
29.06.2012
více na www.ftn.cz/urednideska/

více na http://www.ftn.cz/urednideska/

Půjčovna kompenzačních pomůcek bude v době od 29.6. do 18.7.2012 mimo provoz
28.06.2012
Děkuje za pochopení

Děkuje za pochopení

Thomayerova nemocnice se připojuje ke Světovému dni spirometrie
21.06.2012
U příležitosti Světového dne spirometrie je všem zájemcům otevřena Pneumologická klinika 1. LF UK a Thomayerovy nemocnice, kde si ve středu 27. června od 7 do 19 hodin mohou nechat vyšetřit základní funkci plic. Dozví se, zda u...

U příležitosti Světového dne spirometrie je všem zájemcům otevřena Pneumologická klinika 1. LF UK a Thomayerovy nemocnice, kde si ve středu 27. června od 7 do 19 hodin mohou nechat vyšetřit základní funkci plic. Dozví se, zda u nich není podezření například na astma nebo chronickou obstrukční plicní nemoc (CHOPN).

Spirometrie je vyšetření, při kterém lékař testuje, kolik vzduchu jsou schopny plíce pojmout a jak rychle jsou schopny se vyprázdnit, jinými slovy, jsou-li plíce dostatečně pružné a jsou-li průdušky dostatečně široké. Jedná se tedy o vyšetření, při kterém se hodnotí mechanická funkce plic jako ventilační pumpy, která zajišťuje přísun vzduchu k plicním sklípkům. Abnormální výsledek testu se označuje jako ventilační porucha, kterých může být několik typů. Ty jsou pak obvykle příznačné pro určité skupiny plicních nemocí. Jde o jednu ze základních vyšetřovacích metod, která může odhalit plicní onemocnění už v samém počátku. Vyšetření se provádí pomocí spirometru, přístroje, který zaznamená proudění vzduchu v úrovni pacientových úst a znázorňuje rychlost a množství vzduchu, který se dostane do plic a zpět ven. Spirometrie je nenáročné, neinvazivní vyšetření, které však vyžaduje spolupráci pacienta. V případě, že je zjištěna ventilační porucha, pacient je dále podrobněji vyšetřen.
Spirometrie je obvykle prováděna při podezření na onemocnění plic, v některých případech (CHOPN) přímo ke stanovení diagnózy, dále ke sledování účinku léčby plicních onemocnění, hodnocení jejich progrese a prognózy. „Spirometrii ale doporučujeme i kuřákům, alergikům nebo lidem s dlouhodobým kašlem“, říká primářka Pneumologické kliniky doc. Martina Vašáková. Spirometrie se dále využívá k objasnění příčiny dušností, hodnocení invalidity, ale i pro určení rizika komplikací před hrudními či velkými břišními operacemi. Vzhledem k tomu, že jde o poměrně jednoduchou metodu, využívá se často jako vyhledávací (screeningová) metoda a k epidemiologickým účelům. Den spirometrie má sloužit k vyhledání případných plicních nemocí, a to zejména u kuřáků, kteří mají vysoké riziko vývoje CHOPN, ale i těch, kteří pociťují dechové obtíže ve spojení s fyzickou zátěží, obvykle při běžných denních aktivitách. „Pneumologická klinika 1. LF UK a Thomayerovy nemocnice patří k nejlepším pracovištím v ČR v oboru a disponuje moderní Laboratoří plicních funkcí. Jen pro představu, spirometrických vyšetření se zde každoročně provede mezi 20 a 30 tisíci“, uzavírá vedoucí lékař JIP MUDr. Jan Chlumský.

 

Literární soutěž "Příběhy z cukru"
18.06.2012
O čem soutěž je, prozrazuje samotné motto soutěže: „Pošlete nám nejdojemnější, nejveselejší, nejdramatičtější, nejstrašidelnější, nejnapínavější, zkrátka nej… příběh nebo povídku o životě s cukrovkou a staňte se spoluautory...

O čem soutěž je, prozrazuje samotné motto soutěže: „Pošlete nám nejdojemnější, nejveselejší, nejdramatičtější, nejstrašidelnější, nejnapínavější, zkrátka nej… příběh nebo povídku o životě s cukrovkou a staňte se spoluautory stejnojmenné knihy „Příběhy z cukru“.
Autorem příběhu nemusí být sám diabetik. Soutěž začala 5. června 2012 a potrvá až do 10. října 2012, kdy bude ukončeno zasílání soutěžních příspěvků. Poté odborná porota, v jejímž čele zasednou dva známí spisovatelé Rudolf Křesťan a Ondřej Neff, vybere 10 nejlepších autorů, kteří se stanou spoluautory stejnojmenné e- knihy „Příběhy z cukru“. Jedenáctého vítěze pak určí hlasování čtenářů na portálech www.rok1.cz
a www.doma.cz.
Na všech 11 nejlepších „autorů/autorek příběhů o cukrovce“ čeká atraktivní cena v podobě e-čtečky eReading.cz a dárkový balíček od společnosti Tesco. Všichni zájemci se mohou do soutěže přihlásit na www.rok1.cz.
Literární soutěž je součástí dlouhodobé vzdělávací kampaně, kterou Diabetická asociace České republiky (DAČR) realizuje v ČR směrem k pacientům i odborné veřejnosti. Cílem soutěže je přiblížit české veřejnosti život s cukrovkou jiným způsobem než doposud, pozitivním, ale současně varujícím způsobem upozornit na nebezpečí diabetu, jeho důsledky a vliv na kvalitu života jednotlivce i společnosti.

Podrobnosti k soutěži naleznete na stránkách projektu www.rok1.cz

 
Strana: 1 ... 2345678910111213141516
 
 
 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.